Salon jest miejscem, gdzie wypoczywamy i przyjmujemy gości, dlatego powinien być nie tylko przytulny i wygodny, ale również reprezentacyjny. Sztuka aranżacji wnętrz nie należy do łatwych. Wystarczy jednak przejrzeć asortyment wiodących producentów, aby przekonać się, że można skorzystać z wielu interesujących rozwiązań, które odmienią wnętrze. Na co warto zwrócić uwagę, projektując salon?

Na podłogę i ścianę - jakie płytki podbijają świat?

Drewniana podłoga, a w szczególności podłoga z drewna egzotycznego przez długi czas wydawała się niezastąpiona pod względem eleganckiego, a nawet wręcz luksusowego wyglądu i pięknych naturalnych barw wywołujących wrażenie przytulności. Niestety, drewno to materiał stosunkowo drogi, dlatego część osób zastępowała je drewnianymi panelami. Obecnie nadszedł czas popularności płytek ceramicznych, które dzięki rozwojowi technologii i zaangażowaniu projektantów potrafią doskonale imitować drewno, a przy tym o wiele łatwiej zachować ich czystość.

Płytki imitują również wzór kamieni, ale jeżeli ktoś nie chce zadowolić się tylko wzorem kamienia, może skorzystać z kamienia naturalnego. Popularne stały się płytki wielkoformatowe, które doskonale pasują do dużych przestrzeni, ponieważ tworzą właściwie jednolitą taflę. Odpowiedni wybór płytek i ich właściwe położenie zapewnia efekt braku widoczności linii łączenia. Warto postawić na płytki gresowe szkliwione, nieszkliwione i polerowane. Moda na płytki trwa, a na dodatek stały się chętnie wykorzystywanym materiałem ściennym. Wbrew pozorom płytki na ścianie nie powodują, że wnętrze sprawia wrażenie chłodnego. Jest to wyłącznie kwestia wyboru wzoru płytek i dobrania dodatków.

Dekoracyjna fototapeta na jednej ze ścian

Nawet wnętrze zaprojektowane w minimalistycznym stylu można ożywić w niezwykle prosty sposób. Wystarczy na jednej ze ścian umieścić fototapetę. Wzorów fototapet jest po prostu zatrzęsienie. Można wybierać spośród krajobrazów, motywów roślinnych, zwierzęcych, architektonicznych, jak i zupełnie abstrakcyjnych. Taką tapetę warto umieścić na centralnej ścianie, np. za kanapą i fotelami. Może znaleźć się także na ścianie, na tle której został postawiony telewizor, ale wówczas bezpieczniej wybrać stonowany motyw, aby nie powodował nadmiernego rozproszenia uwagi. Pięknie zaprojektowane płytki i fototapety oraz wiele innych produktów wykończeniowych można znaleźć na stronie http://mo.design/. Nazwa marki Mo jest jeszcze mało znana, ale sama marka już dawno zyskała na rynku ugruntowaną pozycję, ponieważ Mo do niedawna była rozpoznawana jako Cermag. Zmiana nazwy to zapowiedź jeszcze lepszego wyposażenia wnętrz.

Sztukateria - prosty środek do uzyskania zachwycającego efektu

Marka Mo proponuje mnóstwo pomysłowych rozwiązań, które uczynią salon miejscem o unikalnym klimacie. Do niecodziennych dekoracji polecanych przez architektów wnętrz należy sztukateria przybierająca postać prostych lub ozdobnych listew oraz wzorów stiukowych. Sztukateria jest akcentem, który nie powinien znajdować się na pierwszym planie, lecz dyskretnie dopełniać aranżację, decydując o jej ostatecznym efekcie.

Artykuł sponsorowany