Zostało tylko sześć dni na głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu miast "Świeć się z Energą". Do finału przejdzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości - po jednym z każdego województwa. Aktualnie w województwie śląskim Bielsko-Biała jest na trzecim miejscu.

Konkurs „Świeć się z Energą” już od dziewięciu lat angażuje Polaków w dobroczynne głosowanie. W tym roku o miano najładniej oświetlonego miejsca w Polsce walczy ponad 120 miejscowości. W konkursie na świąteczne dekoracje biorą udział metropolie, jak Gdańsk, Warszawa i Wrocław, ale też miasteczka, takie jak Braniewo czy Kluczbork.

Miasta walczą o prestiż, a także o sprzęt AGD, który trafia od Energi do najbardziej potrzebujących - domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. W tym roku zwycięzcy z każdego województwa otrzymają lodówki, kuchenki i inne przydatne urządzenia o łącznej wartości 160 tys. zł. Miasto, które wygra cały konkurs dodatkowo pozyska sprzęt o wartości 40 tys. zł.

Głosować można do 2 stycznia na stronie SwiecSie.pl. Aktualnie w województwie śląskim prowadzi Częstochowa przed Sosnowcem, Bielskiem-Białą, Katowicami i Rybnikiem. Na początku roku poznamy zwycięzców z każdego województwa. Spośród nich internauci wybiorą „Świetlną Stolicę Polski”. Na bieżąco wyniki śledzić można za pomocą specjalnej aplikacji.

Harmonogram konkursu
głosowanie w województwach - I etap plebiscytu miast: do 2 stycznia 2018
głosowanie na zwycięzcę ogólnopolskiego - II etap plebiscytu miast: 8-15 stycznia 2018
zakończenie konkursu fotograficznego: 15 stycznia 2018

bb

Aktualizacja, 5 stycznia 2018 godz. 12.30. Świetlną Stolicą Województwa Śląśkiego została wybrana Częstochowa.