Minionej nocy w centrum Bielska-Białej uzbrojony w nóż agresywny mężczyzna zaatakował umundurowany patrol policji. Napastnik został szybko obezwładniony. Na szczęście, żaden z policjantów nie ucierpiał.

Jak poinformowała podinsp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej, tuż po północy policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie z nożem w ręku. Sprawca szedł ul. Cieszyńską w kierunku ul. Michałowicza. Policjanci z komisariatu II podjęli interwencję wobec awanturnika, który na widok umundurowanych stróżów prawa stał się agresywny. W pewnym momencie rzucił w ich kierunku nożem.

Na szczęście, obaj funkcjonariusze wykazali się dużym refleksem i zdążyli w porę odskoczyć, unikając zranienia. 28-letni napastnik został obezwładniony i zakuty w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty czynnej napaści na policjantów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

bb

Foto: Policja