W najbliższą niedzielę w całym kraju oraz poza granicami Polski odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w Bielsku-Białej zaplanowano szereg atrakcji ze "światełkiem do nieba" włącznie.

Kwestować będzie ponad 300 wolontariuszy, którzy w zamian za „wrzutę” do puszki rozdawać będą znane wszystkim czerwone serduszka. Każdy wolontariusz WOŚP ma identyfikator, puszkę 26. Finału i wspomniane już serduszka. Charakterystycznymi elementami finałowej grafiki są w tym roku latawce. Celem kolejnej narodowej akcji charytatywnej WOŚP jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Jak co roku, WOŚP zagra na Rynku. Wielki koncert plenerowy, który poprowadzą Lucyna Ciućka, Piotr Skucha i Michał J. Sandecki rozpocznie się o godz. 14.00. Podczas 26. Finału zagrają dla bielszczan młode zespoły muzyczne. Będą to:
14.00 Holyguns
15.00 Rustcage
16.00 Sliver
17.00 Not to say
18.00 Anna Mysłajek
19.00 GOORAL
20.15 Rocker Soul

Na płycie Rynku zaplanowano m.in. pokazy OSP, GOPR oraz Straży Miejskiej. Dla głodnych i zziębniętych będzie gorąca grochówka. Tradycyjnie o godz. 20.00 odbędzie się "światełko do nieba". Nagłośnienie i obsługę muzyczną zapewni Bielskie Centrum Kultury.

W Gemini Park na najmłodszych bielszczan czekać będzie wiele atrakcji, w tym zabawy z klaunem Cyrulikiem, przedstawienie oraz interakcyjne warsztaty teatralne. Nie zabraknie także nauki pierwszej pomocy.

Tradycyjnie w tym dniu w Bielsku-Białej odbędzie się akcja krwiodawstwa. Mobilny punkt poboru krwi zostanie ustawiony w godz. 11.00-16.00 przy ul. Wzgórze, obok parkingu zamku książąt Sułkowskich.

Wydarzenia związane z Finałem trwają już od poniedziałku, 8 stycznia. Są to min. wykłady, wieczór z grami planszowymi, karaoke, warsztaty taneczne. W najbliższy weekend odbędą się imprezy WOŚP w kilku bielskich klubach. Wolontariuszy i puszki WOŚP praktycznie przez cały tydzień będzie można spotkać w wielu różnych miejscach, takich jak szkoła językowa, hotel, sklep motoryzacyjny i kluby sportowe.

Jak co roku, licytacje odbywać się będą w Piwnicy Zamkowej, która dla wszystkich wolontariuszy przygotuje darmowe kanapki i ciepłą herbatę. Tam też będzie można nabyć gadżety WOŚP. Organizatorem bielskiego Finału WOŚP jest Grupa Ratownictwa PCK. Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzeń WOŚP 2018 w Bielsku-Białej znajdziesz na www.facebook.com/Sztab.GR.BielskoBiala.

bb