Konrad Łoś będzie kandydatem PiS w wyścigu o fotel prezydenta Bielska-Białej? Wczoraj uchwałę rekomendującą miejskiego radnego w zbliżających się wyborach prezydenckich podjęło jedno z bielskich kół partii. Wcześniej poparcie drugiego koła otrzymał Przemysław Drabek.

Jak dowiedział się nasz portal, podczas wczorajszego zebrania jednego z kół PiS w Bielsku-Białej podjęto uchwałę rekomendującą dr. Konrada Łosia w wyborach na stanowisko prezydenta miasta. Za kandydaturą radnego głosowało 71 delegatów obecnych na spotkaniu w sali NOT (jedna osoba się wstrzymała, nikt nie był przeciw). Kilkanaście dni temu rekomendację drugiego miejskiego koła PiS otrzymał Przemysław Drabek.

Ostateczną decyzję o wskazaniu kandydata podejmie Zarząd Okręgowy PiS działający w bielskim okręgu wyborczym. Zdecydowaną większość głosów posiadają w nim stronnicy obecnego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Bielska-Białej. Kandydata PiS w wyborach na prezydenta Bielska-Białej musi następnie zatwierdzić rada polityczna tej partii.

Obecnie w Bielsku-Białej działają dwa koła PiS. Jednym kieruje poseł Stanisław Pięta, a drugim przewodniczący klubu radnych PiS Przemysław Drabek.

bak