To będzie wyjątkowe lato dla kibiców kolarstwa w regionie. Jak dowiedział się nasz portal, meta piątego etapu tegorocznego Tour de Pologne usytuowana będzie w Bielsku-Białej. Dzień wcześniej kolarze zakończą zmagania w oddalonym o kilkanaście kilometrów Szczyrku.

Tegoroczna edycja największego wyścigu kolarskiego w kraju rozpocznie się w Krakowie. Meta czwartego etapu usytuowana zostanie w Szczyrku, a po drodze kolarze walczyć będą o punkty na premii górskiej na przełęczy Salmopol. Jak dowiedział się nasz portal, dzień później u podnóża Skrzycznego rozegrany zostanie lotny finisz, a meta piątego etapu zlokalizowana będzie w Bielsku-Białej (w ub. roku w naszym mieście rozegrana została premia sprinterska na wysokości zamku książąt Sułkowskich).

Jak ustalił nasz portal, etap z metą w Bielsku-Białej odbędzie się w środę, 8 sierpnia. - Przebieg całej trasy jest jeszcze ustalany przez organizatorów. Wiadomo natomiast, że peleton wjedzie do miasta od strony Międzybrodzia Bialskiego przez Przegibek. Meta zostanie zorganizowana przy al. Armii Krajowej. Najprawdopodobniej będzie to miejsce w okolicach siedziby spółki ZIAD - mówi rzecznik Urzędu Miejskiego Tomasz Ficoń.

Koszty związane ze współorganizacją mety piątego etapu Tour de Pologne w naszym mieście poniesie gmina. W uchwale budżetowej, która zostanie przyjęta na marcowej sesji Rady Miejskiej, na ten cel oraz organizację meczu Polska - Anglia do lat 20 na Stadionie Miejskim zapisano kwotę ponad 110 tys. zł.

75. edycja kolarskiego Tour de Pologne zostanie rozegrana w dniach 4-10 sierpnia.

bak

Foto: TdP