Trądzik różowaty jest coraz powszechniejszym schorzeniem dermatologicznym. Często mylony z rozszerzonymi naczynkami, rumieniem lub także trądzikiem pospolitym. Jeśli borykasz się z problemem trądziku różowatego - ten artykuł jest dla Ciebie.

Najczęściej spotykanym rodzajem trądziku jest trądzik pospolity. Ma on dość łagodną formę, a jego najczęściej spotykane odmiany to:

  • Trądzik zaskórnikowy - to najłagodniejsza, niezapalna forma trądziku. Dotyczy głównie osób w okresie dojrzewania, dlatego określany jest jako trądzik młodzieńczy.
  • Trądzik grudkowy - charakteryzuje się licznymi grudkami, wokół których pojawia się zaczerwienienie. Jest także odmianą trądziku młodzieńczego.

Inną postacią trądziku jest trądzik hormonalny - to trądzik u dorosłych, gdyż dotyczy głównie osób między 25. a 35. rokiem życia. Jego pojawienie się wynika z zaburzeń w gospodarce hormonalnej. Częściej pojawia się u kobiet, ale może wystąpić także u mężczyzn. Odpowiadają za niego hormony płciowe - estrogeny i androgeny. Na trądzik pospolity polecane są zawsze naturalne kremy i maści jak np. Sevolium.

Trądzik różowaty

jak-wyglada-tradzik-rozowaty.png

Jednym z trudniejszych w leczeniu oraz agresywnym i gwałtownym w swej formie jest trądzik różowaty. Ta choroba skóry zdecydowanie różni się przebiegiem od trądziku pospolitego, choć początkowo objawy mogą być mylone. Charakteryzuje go przede wszystkim: zaczerwienienie skóry, rozszerzone naczynka krwionośne oraz obszar występowania - zlokalizowany jest wyłącznie na twarzy, głównie w jej środkowej części, w obrębie nosa, na policzkach, na czole i podbródku. Trądzik różowaty może mieć różne postaci. W zależności od zaawansowania wyróżniamy:

  • postać rumieniową z teleangiektazjami - początkowo występuje wzmożona reaktywność naczyń krwionośnych, jeszcze bez utrwalonych zmian skórnych; w pierwszej fazie rozwoju trądziku różowatego mamy do czynienia z okresowo pojawiającym się rumieniem, który z czasem przekształca się w trwałe zaczerwienienia na skórze, powstają teleangiektazje, czyli tzw. pajączki;
  • postać grudkowo-krostkową - jest to już zapalna faza z pojawiającymi się mięsistymi i często zgrupowanymi grudkami i krostkami, w odróżnieniu od trądziku pospolitego nie pojawiają się zaskórniki, może przy tym pojawić się obrzęk skóry;
  • postać przerostowo-naciekowa - na twarzy tworzą się guzowate zmiany.

Skórę z trądzikiem różowatym należy odpowiednio pielęgnować. Każde problemy skórne należy skonsultować z lekarzem, gdyż odpowiednie antybiotyki na receptę mogą okazać się niezbędne. Trzeba jednak pamiętać, że silnie działające leki mogą powodować przykre skutki uboczne. Często leczenie farmakologiczne prowadzi m.in. do wysuszenia skóry twarzy. W przypadkach łagodniejszych zmian w przebiegu trądziku różowatego może wystarczyć stosowanie dermokosmetyków. Świetnie się sprawdzą również jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Do codziennego wzmacniania skóry nadadzą się zwłaszcza kosmetyki stworzone w oparciu o naturalne substancje odżywcze, o delikatnym składzie, nie zawierające sztucznych barwników, parabenów, silikonów, SLSów, konserwantów, emulgatorów.

W pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym wysoką skuteczność gwarantuje zestaw kosmetyków Acnerose. Seria ta kompleksowo łagodzi objawy trądziku różowatego. Znajdziemy w niej maść przeznaczoną do stosowania o poranku, krem nawilżający do twarzy na dzień, pastę - nowoczesną formułę do stosowania na noc, a także płyn oczyszczający. Zadaniem tej serii dermokosmetyków jest wieloetapowe działanie. Co kryją w sobie te produkty i jakie dają efekty? Poznajcie je bliżej.

Zestaw dermokosmetyków ACNEROSE - jakie ma opinie? Zobacz, co zawiera:

acnerose-zestaw-tradzik-rozowaty.png

ACNEROSE™ SENSITIVE-REDNESS-ROSACEA SKIN MORNING CREAM to maść na trądzik różowaty na rano.

acnerose-morning-cream-tradzik-rozowaty.png

Pierwszy etap skutecznej walki z trądzikiem różowatym. Zawarta w niej mieszanka odżywcza skomponowana w oparciu o witaminę E, olejek z drzewa różanego, kwas azelainowy oraz betaina jest idealna dla skóry na początek dnia. To pierwszy krok w walce z niedoskonałościami skóry. Witamina E, znana jako "witamina młodości" przywraca skórze zdrowy wygląd. Zaczerwieniona skóra twarzy staje się złagodzona. Regularne stosowanie maści ujednolica koloryt skóry. Dzięki witaminie E skóra szybko się regeneruje. Maść zawiera także olejek z drzewa różanego, który działa tonizująco i przeciwbakteryjnie. Kwas azelainowy zawarty w maści zmniejsza przetłuszczanie się skóry. Zawartość betainy odpowiada za uelastycznienie skóry i nawilżające działanie maści. Kosmetyk ten zapewnia także ochronę przed negatywnym wpływem środowiska. Idealnym uzupełnieniem tego produktu jest naturalny krem do twarzy Acnerose.

ACNEROSE™ SENSITIVE-REDNESS-ROSACEA SKIN DAY CREAM to krem na trądzik różowaty na dzień.

acnerose_day-cream-tradzik-rozowaty.jpg

To innowacyjna formuła, która została stworzona w oparciu o takie składniki odżywcze, jak:

  • ekstrakt z liści zielonej herbaty - zawiera witaminy z grupy B oraz witaminę K, C, P, garbniki, alkaloidy; reguluje pracę gruczołów łojowych, zapewnia szybsze gojenie się ran, koi podrażnienia;
  • ekstrakt z lukrecji - składnik obfitujący w flawonoidy, saponiny i kwasy organiczne, działa łagodząco na stany zapalne, wykazuje przeciwbakteryjne właściwości;
  • bisabolol - redukuje zaczerwienienia i przeciwdziała powstawaniu stanów zapalnych;
  • olej z glistnika - działa oczyszczająco, sprawia że krem Acnerose to krem głęboko nawilżający;
  • ekstrakt z kasztanowca - wpływa na poprawę elastyczności skóry, wzmacniając ją, co sprawia że pryszcze na twarzy szybciej się goją;
  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego - uszczelnia naczynia krwionośne, dzięki zawartości heterozydów sterolowych; jest bogaty w ruskogenin oraz kwasy organiczne, przez co korzystnie wpływa na obrzęki i silne stany zapalne, które są objawem trądziku różowatego;
  • olej kokosowy - zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z naskórka, dzięki czemu skóra jest dostatecznie nawilżona.

    Tak naturalny skład jest bezpieczny nawet dla skóry szczególnie wrażliwej. Ten nawilżający krem do twarzy dba nie tylko o nawilżenie skóry, ale także skutecznie zwalcza niedoskonałości skóry, regulując wydzielanie sebum. Nie każde kremy na trądzik różowaty zapewniają tak wielotorowe działanie. Dodatkowo, co istotne, krem Acnerose nadaje się pod makijaż, jest więc idealny do stosowania na dzień. Co więcej, nie ma ograniczeń wiekowych do jego stosowania. Dzienną pielęgnację dopełnia dermokosmetyk na noc.

NIGHT PASTE ACNEROSE™ SENSITIVE-REDNESS-ROSACEA SKIN NIGHT PASTE to nowoczesna pasta.

acnerose_night-paste-tradzik-rozowaty.jpg

W tym produkcie skumulowano odpowiednio dobrane składniki aktywne dla zapewnienia skórze maksymalnej regeneracji w trakcie snu, kiedy to nasz organizm ma największą okazję do odnowy. W składzie produktu znajdziemy następujące składniki:

  • tlenek cynku - znany ze swoich ściągających i łagodzących właściwości, zwęża pory, wygładza i matuje skórę, dzięki czemu jest ona pozbawiona zaczerwienień;
  • ichtiol - hamuje stany zapalne, wykazuje skuteczne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne; delikatnie złuszcza naskórek, co pomaga w jego regeneracji;
  • lanolina - delikatnie natłuszcza skórę i zabezpiecza przed utratą wody, dzięki podobieństwu w składzie do warstwy lipidowej ludzkiego naskórka;
  • olej kokosowy - znany ze swoich właściwości odżywczych, zapewnia doskonałe nawilżenie.

Pasta dzięki unikalnemu składowi ma bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne, przeciwtrądzikowe. Substancje aktywne wpływają na delikatne złuszczanie skóry twarzy, proces odbudowy i nawilżenie skóry. Taka kompleksowa terapia w nocy pozwala na jej odbudowę naskórka i odzyskanie zdrowego wyglądu.

Zestaw kosmetyków uzupełnia płyn oczyszczający na trądzik różowaty.

ACNEROSE™ SENSITIVE-REDNESS-ROSACEA SKIN CLEANSING SOLUTION to płyn oczyszczający dla cery z trądzikiem różowatym.

acnerose-cleaning-solutions-tradzik-rozowaty.png

Jest to delikatny preparat w płynie do pielęgnacji twarzy o działaniu delikatnie, ale skutecznie oczyszczającym. Ekstrakt z aloesu sprawia, że produkt działa delikatnie. Aloes znany jest z silnych właściwości nawilżających, dzięki czemu produkt odbudowuje naturalną barierę lipidową skóry. Zawartość glukonolaktonu zmniejsza szorstkość skóry, gdyż przyspiesza wytwarzanie kolagenu. Bariera naskórkowa zostaje wzmocniona dzięki zawartości kwasu laktobionowego. Alantoina koi podrażnioną skórę trądzikową, a olejek mięty zielonej dokładnie ją oczyszcza. Taka mieszanka substancji pozwala na skuteczne oczyszczenie, nie naruszając przy tym naturalnej bariery lipidowej.

Tylko tak zintensyfikowane bogactwo naturalnych składników może być skuteczne w pielęgnacji skóry borykającej się z problemem trądziku różowatego. Należy pamiętać, iż właśnie z uwagi na zawartość naturalnych składników, produkt Acnerose można stosować 6 miesięcy od otwarcia.

Zestaw ACNEROSE kupisz z tutaj - kliknij

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy?

Co na trądzik różowaty zastosować, oprócz właściwej pielęgnacji? Kosmetyki na trądzik różowaty to jedno, ale niezbędna w leczeniu trądziku różowatego jest także prawidłowa dieta. Należy unikać ostrych przypraw, produktów zawierających w swym składzie cukier. Trzeba dbać o właściwe nawodnienie organizmu. Dieta na trądzik różowaty powinna obfitować w produkty bogate w kwasy omega-3.

Walka z trądzikiem różowatym nie jest łatwa, ale możliwa. Stosując skuteczną codzienną pielęgnację oraz prawidłową, zdrową dietę jesteśmy w stanie wygrać z niedoskonałościami skóry. W stosowaniu dermokosmetyków ważna jest regularność, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Artykuł sponsorowany