W maju w BCK odbędzie się finał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w regionie. Wtedy dowiemy się, kto otrzyma tytuł najpiękniejszej i przepustkę do wielkiej kariery na wybiegach świata. Przedstawiamy dziesięć ślicznych kandydatek do korony Miss Beskidów 2018. Nasi Czytelnicy już dziś mogą zagłosować na swoją faworytkę. Kandydatka, która otrzyma najwięcej głosów, otrzyma tytuł Miss portalu bielsko.biala.pl.

Tegoroczna edycja wyborów Miss Beskidów jest wyjątkowa, gdyż konkurs odbędzie się już po raz 30. Jego organizatorem jest niezmiennie agencja Grabowska Models. - Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu. Od 30 lat nasz konkurs odbywa się pod hasłem „Piękno w imię dobra” - podkreśla Lucyna Grabowska-Górecka, inicjatorka i koordynatorka wydarzenia. - Zależy nam na tym, aby nasze dziewczęta były nie tylko piękne, ale także żeby były dobrymi ludźmi. To wspaniałe uczucie, gdy później obserwujemy je, jak się rozwijają, zdobywają kolejne sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym.

O koronę Miss Beskidów ubiega się w tym roku dziesięć finalistek.

11. Luiza Szczerbowska Grojec koło Oświęcimia
Wzrost 171 cm
22 lata
Ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku turystyka i rekreacja. Od szóstego roku życia trenuje łyżwiarstwo figurowe na lodzie. Obecnie należy do grupy tanecznej Atelie w Krakowie. Jest miłośniczką zwierząt. W wolnym czasie uprawia sport. Zimą jeździ na nartach, a latem realizuje się jako instruktorka jazdy konnej.
 
12. Klaudia Gałka Dąbrowa Górnicza 
Wzrost 172 cm
25 lat
Studiuje pedagogikę w Katowicach. W przyszłości chce otworzyć przedszkole. Interesuje się kosmetologią i wizażem. W przeszłości trenowała lekkoatletykę. W życiu stawia na rodzinę i podkreśla, jak bardzo ważny jest szacunek do drugiego człowieka.
 
13. Aleksandra Suchoń Krzyżowa koło Żywca
Wzrost 172 cm
20 lat
Studentka bezpieczeństwa wewnętrznego. Lubi sporty zimowe i adrenalinę. Kocha zwierzęta. Interesuje się modą i wszystkim tym, z czym ona się wiąże. W przyszłości chciałaby wyznaczać trendy w modzie. Myśli o założeniu własnej marki, dzięki której jej projekty będą mogły ujrzeć światło dzienne na szeroką skalę.
 
14. Roksana Tarara Bytom
Wzrost 173 cm
20 lat
Studentka kosmetologii w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej. Swoją przyszłość wiąże z wizażem i charakteryzacją. Interesuje się kreowaniem sylwetki bikini fitness oraz dietetyką sportową.

 
15. Roksana Pietraszko Sienna koło Żywca
Wzrost 174 cm
18 lat
Uczy się w technikum hotelarskim w Bielsku-Białej. W przyszłości chce zostać stewardessą. Lubi odkrywać różne zakątki świata. W wolnym czasie ćwiczy na siłowni, a także zajmuje się wizażem. W życiu kieruje się mottem - „Szczęście nie jest rezultatem tego, co zdobywamy, ale tego, co dajemy” (Ben Carson).
 
16. Anna Maria Jaromin Katowice
Wzrost 174 cm
20 lat
Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku finanse menadżerskie. Jej pasją jest jazda konna, a w szczególności ujeżdżanie i jazda w damskim siodle. Zdobyła tytuł w Mistrzostwach Polski Amazonek w Damskim Siodle w kategorii juniorów oraz Mistrzostwach Polski Amatorów w ujeżdżaniu (kat. juniorów).
 
17. Małgorzata Stępień Bielsko-Biała
Wzrost 177 cm
18 lat
Tegoroczna maturzystka. Zawodowo gra w tenisa ziemnego. Jej pasją są również sporty zimowe oraz jazda konna. Uwielbia podróżować. Uważa, że dzięki temu poznaje nowe miejsca i ciekawych ludzi.
 
18. Natalia Cach Wadowice
Wzrost 175 cm
18 lat
Licealistka, która uczy się na profilu medycznym. W wolnych chwilach pisze powieści.  Na razie do szuflady, ale ma nadzieję, że je kiedyś wyda. Lubi biegać, pływać i chodzić na długie spacery ze swoim psem.
 
19. Kornelia Kwiecień Dąbrowa Górnicza
Wzrost 181 cm
18 lat
Uczennica szkoły hotelarskiej. Chce studiować w Akademii Wychowania Fizycznego oraz pracować jako trener personalny. Lubi podróże, dobre kino i książkę.
 
20. Nicola Śmiały Bytom
Wzrost 181 cm
18 lat
Uczennica technikum na profilu stylista mody. Zawodowo związana z modelingiem. Marzy o podróżach dookoła świata i udziale w największych pokazach mody. Projektuje odzież. Lubi tworzyć coś nowego i w przyszłości chce otworzyć własną działalność.
 
xxx

Gala finałowa konkursu Miss Beskidów 2018 odbędzie się 20 maja w Bielskim Centrum Kultury. Zanim to jednak nastąpi, nasi Czytelnicy w demokratycznym głosowaniu wybiorą Miss portalu bielsko.biala.pl. Tytuł otrzyma ta z przedstawionych powyżej kandydatek, która uzyska najwięcej głosów przy swoich zdjęciach. Głosować można do 19 maja (godz. 12.00). O wynikach głosowania poinformujemy na naszych łamach oraz podczas gali w BCK.

KGO

Na zdjęciu tytułowym: gala Miss Beskidów 2017 fot. Piotr Bieniecki
Zdjęcia tegorocznych kandydatek: Magdalena Ostrowicka/archiwum kandydatek
Wizażystka: Ewa Zalot
Bilety na galę finalową konkursu Miss Beskidów 2018 do nabycia w kasie BCK w cenie 30 zł.