Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej organizuje drugą edycję społeczno-humanitarnej akcji „Klapki dla Gambii”. Dzięki współpracy wielu osób i instytucji w ub. roku udało się wysłać 680 par nowych, plastikowych klapków dla afrykańskich dzieci. To dla nich nieoceniona pomoc!

Akcję społeczną „Klapki dla Gambii” zainicjowało latem ub. roku Koło Naukowe Horyzont ATH. Grupa studentów spontanicznie rozpropagowała ideę, by pomóc afrykańskim dzieciom poprzez zbiórkę nowych plastikowych klapków, które następnie transportem samochodowym zostały przewiezione do Gambii. Inicjatywa od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów oraz bielskich szkół i przedszkoli.

Dlaczego klapki? - Przede wszystkim są proste i nieskomplikowane w użyciu. Nie zawierają w sobie żadnych ukrytych, złożonych lub nawet najmniejszych mechanizmów, które w Afryce bardzo często się psują i nie działają ze względu na pogodę, warunki naturalne lub po prostu brak serwisu. Wszechobecny kurz, pył i wilgoć nie pokonają naszych klapków! - przekonują organizatorzy.

Podczas ubiegłorocznej edycji zebrano 680 par nowych, plastikowych klapków, które rozdawano w ośmiu miejscach na terenie Gambii. Uczelniana akcja nabiera rozpędu i rozmachu. Instytucje, które dołączyły i jeszcze dołączą do projektu stają się oficjalnym Partnerem lub Ambasadorem Akcji. W tegorocznej edycji zgłosiło się już blisko 200 szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych z całego kraju. Aktualnie na liście Partnerów i Ambasadorów jest ponad 170 instytucji.

Od 25 kwietnia organizatorzy akcji będą rozdawać specjalnie przygotowane olbrzymie kartony oraz plakaty informacyjne. Pod koniec czerwca odbędzie się „Klapkomania”, czyli wydarzenie społeczne, podczas którego uczniowie i przedszkolacy będą mogli przywieźć klapki do ATH, aby wrzucać je do specjalnego pojemnika. Kartony i plakaty są do odbioru w siedzibie uczelni przy ul. Willowej 2, budynek L, pok. 306. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

bb