Dziś otwarto oferty w przetargu na budowę tzw. obejścia Węgierskiej Górki. W konkursie zgłoszono siedem ofert, ale tylko jedna mieści się w zaplanowanym budżecie inwestycji. GDDKiA szacuje, że zadanie będzie kosztowało ponad 1,3 mld zł. Prace budowlane mają ruszyć w przyszłym roku.

To ważna inwestycja dla mieszkańców Węgierskiej Górki, którzy na budowę ok. 8,5-killometrowego odcinka drogi czekają od wielu lat. Według planów, prace budowlane mają rozpocząć się latem przyszłego roku, a zakończyć w 2022. Budowany odcinek przebiegać ma m.in. dwoma tunelami pod masywem Barania i Białożański Groń. W ramach inwestycji powstaną estakady nad dolinami potoków oraz drogi dojazdowe. Trasa połączy odcinki drogi Żywiec-Przybędza oraz Milówka-Szare.

Dziś otwarto oferty w przetargu na budowę tzw. obejścia Węgierskiej Górki. GDDKiA poinformowała, że w konkursie wpłynęło siedem ofert w przedziale cenowym od 1,18 do 1,79 mld zł przy budżecie zadania w wysokości 1,31 mld zł. W założonym budżecie mieści się tylko oferta włoskiego przedsiębiorstwa Toto Costruzioni Generali, które zadeklarowało, że wybuduje drogę w czasie 34 miesięcy.

bak