W internecie szukasz cen wózków widłowych? Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za dobry markowy sprzęt? Nie lubisz przepłacać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile kosztują różne rodzaje wózków widłowych!

Kolejny raz wpisujesz w wyszukiwarce hasło “wózek widłowy - cena” i pojawia się mnóstwo stron różnych dealerów oferujących swój sprzęt. Który wybrać? Jaki sprawdzi się najlepiej? Jak zaoszczędzić na zakupie wózków? Na te wszystkie pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Od czego zacząć poszukiwania wózka widłowego?

Zanim przejdziemy do tego, co interesuje Cię najbardziej, czyli do ceny wózka widłowego, należy określić, jakiego sprzętu poszukujesz. Istnieje kilka rodzajów wózków widłowych:
- wózki jezdniowe podnośnikowe - czyli te najbardziej popularne, o napędzie elektrycznym, spalinowym lub LPG,
- wózki widłowe boczne,
wózki widłowe wysokiego składowania (dostępne np. na www.cesab.pl/57-wozki-widlowe-wysokiego-skladowania),
- podwieszane wózki widłowe,
- ładowarki teleskopowe (czołowe i obrotowe).

Każdy pojazd przeznaczony jest do wykonywania odmiennych zadań, dlatego warto przed zakupem rozważyć, do jakich prac ma służyć wózek widłowy w przedsiębiorstwie.

tradycyjne-wozki-jezdniowe.jpg

Tradycyjne wózki jezdniowe zajmują się głównie rozładunkiem i załadunkiem palet na zewnątrz i wewnątrz magazynów i hal produkcyjnych. Wózki boczne oraz wózki wysokiego składowania przeznaczone są przede wszystkim do transportu pionowego i obsługi palet, towarów w magazynach oraz składowaniem ich na wysokich regałach. Podwieszane wózki stanowią idealne rozwiązanie np. dla kierowców ciężarówek, gdyż zapewniają im pełną autonomię podczas pracy, umożliwiając załadunek towaru, a następnie przewiezienie wózka przymocowanego bezpiecznie do ciężarówki.

Z kolei ładowarki teleskopowe (takie, jak ładowarki teleskopowe Manitou, które zobaczyć możesz tutaj) to najbardziej uniwersalne i wielofunkcyjne pojazdy sprawdzające się głównie podczas prac budowlanych i w rolnictwie, które dzięki osprzętowi w łatwy i szybki sposób można przekształcić także w np. zamiatarki, podnośniki czy mini dźwigi. Decyzja co do wyboru wózka powinna być jednoznaczna i motywowana próbą znalezienia idealnego sprzętu, który sprawdzi się na co dzień w Twoim przedsiębiorstwie, ułatwiając i usprawniajac pracę oraz transport wewnętrzny.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek widłowy?

Przy zakupie wózków widłowych cena nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym (choć bez wątpienia jest bardzo ważna). Warto skupić się jeszcze na kilku pozostałych aspektach, które będą miały w przyszłości wpływ na trwałość, wydajność oraz awaryjność wózków.

1. Sprawdzona marka

Dlaczego zaleca się kupowanie wózków widłowych od dealerów, którzy już od lat funkcjonują na rynku, takich jak np. Toyota-Widłowe? To proste. Ceniona marka, która zajmuje się produkcją i sprzedażą wózków od wielu lat nie pozwoli sobie na obniżenie standardów i produkowanie bubli. Marki takie, jak Toyota-Widłowe czy Manitou zapewniają wyłącznie najlepszej jakości sprzęt. Ponadto dbają o stałe podnoszenie wydajności wózków widłowych przez stałe udoskonalanie stosowanych w nich technologii.

Zupełnie inaczej jest w przypadku wózków widłowych sprowadzanych z Chin, sygnowanych kompletnie nieznanymi nazwami firm. Zwykle nawet w internecie trudno znaleźć jakiekolwiek informacje czy opinie na temat tego typu wózków. Cena, która zwykle w ich przypadku jest największym atutem, przekłada się jednak zwykle na wysoką awaryjność, nietrwałe wykonanie oraz brak dostępnych w Europie części zamiennych.

2. Serwis

Można by powiedzieć, że prawdziwy koszt i cena wózków widłowych nie kończy się wraz z ich zakupem. Od momentu kupna pojazd będzie wymagał regularnych przeglądów, właściwej konserwacji, napraw i usuwania wszelkich usterek wynikających z eksploatowania. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie najbliższych serwisów już podczas wyboru pojazdu.

3. Osprzęt

Podobnie jak w przypadku serwisu, na dostępny na rynku osprzęt należy zwrócić uwagę już podczas dokonywania decyzji o zakupie wózka. Pamiętaj, iż zwykle w ofercie dostajesz sam wózek widłowy - cena osprzętu jest dodatkowa i nieobowiązkowa. Jednak elementy typu chwytaki, wysięgniki, łyżki czy platformy - zdecydowanie mogą się przydać w pracy, zwiększając możliwości zadań wykonywanych przez wózek, który zakupisz.

Ile kosztuje wózek widłowy?

Przejdźmy zatem do sedna sprawy, czyli tego, ile kosztuje wózek widłowy. Cena poszczególnych pojazdów może się znacząco różnić od siebie, a dzieje się to z kilku przyczyn. Przede wszystkim każdy z rodzajów wózków widłowych ma zupełnie inny zakres obowiązków oraz zakres cen. Natomiast nawet w obrębie jednego konkretnego typu pojazdy są zróżnicowane pod względem konkretnych parametrów.

Od czego zależy cena wózka widłowego?

Cena wózka widłowego (zakładając, iż porównujemy tylko pojazdy jednego typu i należące do jednej i tej samej kategorii) zależy od wielu zmiennych, np.:
- roku produkcji,
- rodzaju napędu,
- udźwigu,
- maksymalnej wysokości podnoszenia,
- wysokości i typu masztu,
- zastosowanych technologii i udogodnień.

Wózki widłowe - ceny

Szukając tanich, a jednocześnie wydajnych wózków widłowych warto porównać ceny różnych marek tych pojazdów. Poniżej zaprezentujemy przedziały cenowe, w jakich mieszczą się tego typu sprzęty. Dlaczego nie sposób podać precyzyjnych cen? W każdym przypadku, gdy kupujesz wózek widłowy, cena zależna jest od (wymienionych już) parametrów i zmiennych.

Ile kosztują wózki widłowe?

wozki-widlowe-cena-tabela.jpg

Podane ceny są cenami orientacyjnymi i dotyczą podstawowych pojazdów znanych dealerów, bez dodatkowego osprzętu, itd. Oczywiście, wózki poszczególnych marek mogą znacznie różnić się między sobą rozpiętością cen, nawet jeśli posiadają podobne parametry. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie i porównanie ofert kilku dealerów przed dokonaniem zakupu.

Jak taniej kupić wózek widłowy?

Już uprzednio zaznaczyliśmy, iż kupowanie wózków widłowych niewiadomego pochodzenia i produkcji nie jest (pomimo ich stosunkowo niskiej ceny) dobrym rozwiązaniem. Jak zatem w inny sposób można zaoszczędzić na zakupie wózków? Otóż, wystarczy wybrać zamiast nowego sprzętu, używany. Internet pełen jest ofert dobrej jakości używanych wózków widłowych. Cena tych pojazdów jest znacznie niższa w porównaniu z kosztami zakupu nowego sprzętu.

Niejednokrotnie używane wózki widłowe objęte są również gwarancją, a ich cena obejmuje także dodatkowy osprzęt. Przed zakupem nowego wózka warto przejrzeć także oferty używanych pojazdów.

Podsumowanie

Decydując się na zakup wózków widłowych, warto nie tylko przejrzeć oferty nowych pojazdów od czołowych dealerów marek, ale także przyjrzeć się ofercie sprzętu używanego. Musisz pamiętać, że jeśli kupujesz wózek widłowy, cena uzależniona jest od wielu czynników. W tym (przede wszystkim) jego rodzaju i modelu, typu napędu, podstawowych parametrów i dodatkowych funkcji.

Ważne, aby zakup wózka widłowego traktować jako długofalową inwestycję w rozwój własnego przedsiębiorstwa.

Artykuł sponsorowany