"Augustowskie noce", "Serduszko puka w rytmie cha-cha", "Miłość w Portofino", "Żółte kalendarze" - te i inne przeboje lat 50. i 60. usłyszymy 15 lipca z okazji urodzin legendy polskiej sceny - Marii Koterbskiej. Będzie to sentymentalna podróż do czasów spódnic na halkach, motyli drewnianych, waty cukrowej i złotych pierścionków na szczęście. Nasz portal objął patronat medialny nad wydarzeniem.

"Augustowskie noce” - piosenki na urodziny Marii Koterbskiej, to tytuł widowiska realizowanego po raz szósty przez artystów Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. M. Koterbskiej z okazji urodzin swojej patronki. Wystąpią: wokaliści aktorzy oraz stypendyści BPA z Olgą Łasak na czele. Będą: najpiękniejsze polskie piosenki, pokaz ówczesnej mody, kilkudziesięciu wykonawców, młodość i wspomnienia z łezką w oku.

Autorem aranżacji muzycznych jest Paweł Fabrowicz, kostiumy i stylizacje tworzy Victor de Baumont, za przygotowanie wokalne najmłodszych odpowiada Olga Łasak, a widowisko reżyseruje Agnieszka Szulakowska-Bednarczyk. Patronem honorowym koncertu jest Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej FIK oraz Fundacja im. Agnieszki Osieckiej Okularnicy.

Koncert odbędzie się 15 lipca o godz. 20.00 w auli Towarzystwa im. Reja - ul. Modrzewskiego 12. Aby dokonać rezerwacji biletów. Wystarczy zadzwonić pod numer tel. 534 621 499. Bilety w cenie 30 zł.

kgo