Koalicja „Twój Samorząd”, w skład której wchodzi m.in. partia Wolność nie wystawi list w wyborach do Rady Miejskiej Bielska-Białej - ustalił nasz portal. Komitet chce skupić się na utworzeniu silnej listy do sejmiku śląskiego. Niewykluczony jest start pod szyldem komitetu Kukiz’15.

Utworzenie koalicji wyborczej „Twój samorząd” ogłoszono na początku maja. W jej skład weszli m.in. Cezary Czapiga i Dariusz Piechaczek (Stowarzyszenie Patriotyczny Ruch Wolnościowy), Krzysztof Maczyński (Stowarzyszenie Libertariańskie), Bronisław Foltyn (Wolność) oraz Wiesław Lewicki (Normalny Kraj). Równocześnie trwały rozmowy, by start w wyborach odbył się pod szyldem Kukiz’15.

Koalicjanci zapowiadali wystawienie list do Rady Miejskiej oraz kandydata na prezydenta miasta. Dziś wiadomo, że na ambitnych planach się skończyło. Jak ustalił nasz portal, koalicja nie wystawi kandydatów do bielskiego samorządu. - Skupiamy się na sejmiku śląskim. Nie będzie wspólnej listy do Rady Miejskiej i naszego kandydata na prezydenta Bielska-Białej - poinformował portal Bronisław Foltyn, który jako lider KWW Wolność w Samorządzie wystartuje do sejmiku śląskiego.

bak