„Bielsko-Biała - zielone miasto przyjazne zwierzętom. Jak je stworzę za mojej kadencji?” - na to pytanie opowiedzą kandydaci i kandydatki na urząd prezydenta Bielska-Białej. Udział w debacie potwierdzili Monika Socha, Jarosław Klimaszewski, Janusz Okrzesik, Przemysław Drabek i Ryszard Wrona.

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi oraz rozpoczynającą kampanią wyborczą organizacje i grupy aktywnie działające na rzecz zwierząt (bezdomnych, wolnożyjących oraz dzikich), drzew i zieleni w mieście oraz dialogu urzędu ze stroną społeczną organizują spotkanie z kandydatami na urząd prezydenta Bielska-Białej.

- Było dużo niefajnych historii związanych ze schroniskiem dla zwierząt, z drzewami. Dlatego jest potrzeba rozmowy na ten temat - tłumaczy Anna Chęć, inicjatorka debaty. Jej zdaniem, od pomysłów kandydatów zależy na kogo w tych wyborach będzie głosować środowisko osób zaangażowanych w ochronę zwierząt i przyrody.
 
Podczas spotkania zaproszone osoby przedstawią w formie 8-minutowych prezentacji swoje pomysły w trzech obszarach:
1. Opieki nad zwierzętami bezdomnymi.
2. Pomocy poszkodowanym zwierzętom dzikim.
3. Zarządzania zielenią i drzewami w mieście.
 
Na spotkanie zaproszone są także mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej oraz okolic. Każda osoba będzie mogła zapisać swoje pytanie na specjalnie przygotowanych kartkach. Spośród nich kandydaci wylosują jedno, na które udzielą odpowiedzi. Jak dotąd, swoją obecność potwierdzili Monika Socha, Jarosław Klimaszewski, Janusz Okrzesik, Przemysław Drabek i Ryszard Wrona.
 
Debata odbędzie się w czwartek, 20 września 2018 o godz. 17.00 w sali NOT przy ul. 3 Maja 10. Jej organizatorami są Fundacja Psia Ekipa Razem Dla Zwierząt, grupa obywatelska Bielszczanie Dla Drzew, Stowarzyszenie Kotełkowa Drużyna, Fundacja Mysikrólik - Na Pomoc Dzikim Zwierzętom oraz nieformalna grupa Świat w Naszych Rękach. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilach facebookowych organizacji oraz będzie dostępne w postaci nagrania.
 
sza