Gdyby wybory prezydenckie w Bielsku-Białej odbyły się dzisiaj, z dużą przewagą wygrałby Jarosław Klimaszewski - wynika z sondażu, jaki zakończył się dziś na łamach portalu bielsko.biala.pl. Kandydata Koalicji Obywatelskiej wskazało prawie 67 proc. głosujących.

Wyniki sondażu prezydenckiego portalu bielsko.biala.pl (zob. Kto zostanie nowym prezydentem Bielska-Białej? - SONDAŻ) pokazują, że realne szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach na prezydenta Bielska-Białej mają trzej kandydaci. Dwoje pozostałych stanowi tylko tło dla wielkiej trójki. Łącznie głos oddało ponad 8 tys. Czytelników. Dziękujemy!

Najwięcej osób (5457) głosowało na Jarosława Klimaszewskiego, który wyprzedził Przemysława Drabka (1833) oraz Janusza Okrzesika (823). Tym samym Jarosław Klimaszewski zdobył prawie 67 proc. wszystkich oddanych głosów. Gdyby podobny wynik uzyskał 21 października, zostałby prezydentem już w pierwszej rundzie wyborów w Bielsku-Białej.

Za Klimaszewskim i Drabkiem stoi zaplecze polityczne dwóch największych ugrupowań parlamentarnych. To oczywiste więc, że w zaledwie tydzień potrafili zmobilizować do głosowania dużą grupę Czytelników naszego portalu. Na tym tle dobry wynik uzyskał niezależny kandydat Janusz Okrzesik, reprezentujący lokalne stowarzyszenie mieszkańców Bielska-Białej. Ale dopiero przy urnach wyborczych dowiemy się, jaka jest prawda. Tam głosują tylko bielszczanie.

bb