Wczoraj przed północą listy kandydatów do Rady Miejskiej Bielska-Białej złożył KWW Moniki Sochy. Komitet zgłosił kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. Liderami list są m.in. Rajmund Pollak, Tomasz Szewczulak oraz kandydatka na prezydenta miasta Monika Socha.

Jak poinformowała nas Monika Socha, w Miejskiej Komisji Wyborczej w Bielsku-Białej złożono wczoraj listy kandydatów do Rady Miejskiej z podpisami poparcia mieszkańców dla przedstawicieli KWW Moniki Sochy. - Kandydaci zostali rekomendowani w prawyborach, które ustaliły też kolejność na listach w sposób proporcjonalny do oddanych głosów. Żadna z proponowanych osób nie należy do partii politycznej. W tej chwili oczekujemy na rejestrację list - mówi nasza rozmówczyni.

Liderami list do Rady Miejskiej mają zostać m.in. b. radny sejmiku śląskiego Rajmund Pollak (okręg nr 2), kandydatka na urząd prezydenta miasta Monika Socha (okręg nr 4) oraz Tomasz Szewczulak, doktorant ATH (okręg nr 5). - W okręgach nr 1 i 3 „jedynki” otrzymały mieszkanki Bielska-Białej, których sylwetki przedstawimy w późniejszym terminie. Na listach mamy znaczną przewagę kobiet, a także najprawdopodobniej najmłodszą i najstarszą kandydatkę - zdradza Monika Socha.

bak