Ogrzewanie za pomocą promieniowania podczerwonego jest starsze niż ludzkość. To dzięki podczerwieni, niewidocznej ludzkim okiem części promieniowania elektromagnetycznego, na ziemię dociera ciepło słońca. Nie widzimy go, ale czujemy. To dzięki niemu czujemy przyjemne ciepło bijące od ognia rozpalonego w kominku, nawet jeśli dzieli nas od niego gruba szyba.

Czy da się ogrzewać pomieszczenia lub przedmioty bez konieczności spalania węgla, gazu lub nieekonomicznego podgrzewania wody w instalacji piecem elektrycznym? Jak najbardziej, a odpowiedzią są panele emitujące podczerwień. Zalet takiego rozwiązania jest wiele, a odpowiednio dobrane promienniki podczerwieni sprawiają, że ogrzanie domu może być jednocześnie komfortowe, oszczędne, bezpieczne i zdrowe. Możliwe zastosowania nie ograniczają się do budynków mieszkalnych. Z powodzeniem stosować je można w biurach. Bielskie przedstawicielstwo firmy Uden-S z powodzeniem zainstalowało system nawet w pomieszczeniach stadniny koni i ponad setce budynków o różnej specyfice i funkcji.

Do działania systemu potrzebne jest jedynie gniazdko elektryczne lub przyłącze, do którego podłączane zostaną panele. Kucie ścian, prowadzenie rur i instalacja grzejników jest całkowicie zbędna. Brak emisji spalin powoduje, że nie jest konieczne korzystanie z przewodów kominowych w celu ich odprowadzania. Panele są estetyczne i łatwe w montażu, a ich obsługa jest banalnie prosta. Termostat pozwala na kontrolę temperatury w pomieszczeniach i programowanie zautomatyzowanych działań, w tym czasu działania systemu.

Skuteczność energetyczna tradycyjnych systemów grzania natrafia na dwa "wąskie gardła": sprawność pieca, który może utracić nawet 20 proc. energii oraz transport ciepła systemem rur aż do grzejników. Tutaj straty mogą sięgnąć nawet 40 proc. W przeciwieństwie do pieców elektrycznych, panele zmieniają energię elektryczną bezpośrednio w promieniowanie cieplne (podczerwone) bez pośrednictwa wody, rur lub nawiewów, a więc z wyjątkowo małymi stratami. Promieniowanie cieplne natychmiastowo ogrzewa przedmioty, ciało, a także ściany, sufit i podłogę.

Ściany nie tylko odbijają fale podczerwone, ale kumulując ciepło i oddając je, same w sobie stają się elementami grzewczymi. Dzięki temu ciepło w pomieszczeniu utrzymuje się o wiele dłużej niż w przypadku innych systemów.

Rozproszenie powierzchni oddających ciepło w pomieszczeniu powoduje, że ograniczony jest ruch mas powietrza o stosunkowo dużych różnicach temperatur. Nie skorzystają na tym "podróżujące" lotem po pomieszczeniach kurz, grzyby, pyłki i bakterie. Równomierniejsze ogrzanie w większym stopniu eliminuje skupiska wilgoci, w których rozwija się grzyb. Technologia jest bardzo bezpieczna. Panele podczas pracy nie wydzielają żadnych substancji (w tym czadu) i nie powodują zagrożenia pożarowego.

Od trzech lat nowoczesne panele podczerwieni renomowanego producenta UDEN-S są dostępne w Bielsku-Białej. W zależności od mocy i typu cena najpopularniejszych paneli waha się od 200 do 800 zł. W ofercie dostępne są urządzenia w różnych kolorach i z różnych materiałów, np. ceramiczno-granitowe zaprojektowane tak, aby pasowały do różnych wnętrz i jednocześnie stanowiły ich ozdobę.

UDEN-S zaprasza na 20. Targi Technik Grzewczych i Zielonych Energii „INSTAL-SYSTEM 2018”, które odbywać się będą w tym tygodniu (21-23 września 2018) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bielsku-Białej pod Dębowcem. Na stosiku firmy można będzie poznać te rewolucyjne rozwiązanie i produkty osobiście. Konsultanci z bielskiego salonu mieszczącego się przy ul. 1 Maja 9 ( tel. 48 732955799) wykonują bezpłatne projekty pod kątem indywidualnych potrzeb klientów.

Artykuł sponsorowany