W najbliższy weekend Bielsko-Biała będzie uroczyście obchodzić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Główne uroczystości miejskie odbędą się w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach oraz cmentarzu na os. Wojska Polskiego. Zaplanowano wiele imprez towarzyszących.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Bielsku-Białej poprzedzi złożenie w sobotę, 10 listopada kwiatów w miejscach pamięci na terenie miasta przez przedstawicieli samorządu, organizacji kombatanckich oraz służb mundurowych. W niedziele, 11 listopada o godz. 14.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbe rozpocznie się msza w intencji ojczyzny. Następnie ok. godz. 15.30 jej uczestnicy przejdą na Cmentarz Wojska Polskiego przy ul. Saperów, gdzie odbędzie się apel poległych (PROGRAM OBCHODÓW)

Wydarzenia towarzyszące:

Piątek, 9 listopada
godz. 12.00-13.00 Narodowe śpiewanie pieśni patriotycznych (organizator: Liceum Ogólnokształcące KTK) - Rynek,
godz. 18.00 Koncert Patriotyczny „Krzyż i Orzeł”. Wystąpią: Orkiestra Kameralna Alla Vienna pod dyrekcją prof. Adama Manijaka, soliści: Bogusław Morka, Agnieszka Kozłowska, Artur Janda - Bielskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 27 (bilety do nabycia w BCK).

 
Sobota, 10 listopada
godz. 17.00 Koncert Patriotyczny „Symfonia Niepodległości”. Wystąpią: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Chór Polskiego Radia w Krakowie, Górecki Chamber Choir pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego, soliści: Wanda Franek, Andrzej Dobber - Parafia św. Maksymiliana Kolbe (bilety do nabycia w BCK).

Niedziela, 11 listopada
godz. 12.00 Bielszczanie wspólnie śpiewają Mazurka Dąbrowskiego - plac Ratuszowy.
 
Organizatorzy obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości informują, że w dniu 11 listopada w godz. 15.30-16.00 nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu ulicznym na odcinku od kościoła św. M. Kolbe w Aleksandrowicach do Cmentarza Wojska Polskiego - ulice Wrzosowa i Cieszyńska - na czas przemarszu Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Orkiestry Dętej - Formacji Wojskowej, przedstawicieli władz samorządowych, Policji, Straży Pożarnej, pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, harcerzy ZHP i ZHR oraz stowarzyszeń i szkół.

bb