Mieszkańcy Bielska-Białej inwestują w środowisko, dokładnie - inwestują. Robią to na wiele sposobów, sadząc rośliny, przygotowując miejsca lęgowe, sprzątając lasy, ale również decydując się na fotowoltaikę, czyli darmową energię ze słońca. Dbanie o środowisko to nasz obowiązek, o którym nie powinniśmy zapominać.

W październiku ok. 600 wolontariuszy wzięło udział w akcji sprzątania masywu Szyndzielni pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta. Coraz więcej mówi się ostatnio także o jakości powietrza, a to w Bielsku-Białej jest nie najlepszej jakości. Co z tym robić?

Ograniczenie emisji pyłów - receptą fotowoltaika

Na szczęście, coraz więcej mieszkańców sięga po rozum do głowy i szuka ekologicznych rozwiązań. Zawiązują się inicjatywy, jak np. sadzenie 100 krzewów na 100-lecie niepodległej Polski, do którego doszło w październiku przed tzw. Mechanikiem. Wiadomo, im więcej roślin i terenów zielonych, tym lepsze powietrze. To jednak nie wszystko co można zrobić.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych, żeby ograniczyć negatywne skutki palenia w piecach węglem wybierają odnawialne źródła energii. Inwestują w ten sposób nie tylko w środowisko, ale przede wszystkim oszczędzają na rachunkach za prąd. Wybierając instalację fotowoltaiczną od Columbus Energy, dobrze inwestujesz pieniądze, bo oszczędzasz i chronisz środowisko.

Fotowoltaika dla domu i biznesu - oszczędzaj, ochraniaj, oddychaj świeżym powietrzem

Columbus Energy montuje coraz więcej instalacji fotowoltaicznych w Bielsku-Białej. Decydują się na nią mieszkańcy domów, jak również właściciele firm i rolnicy. Wszyscy chcą oszczędzać, a przy tym chronić najbliższych przed smogiem. Jak głosi jedno z haseł firmy, Fotowoltaika to czyste powietrze, dobra energia i szczęśliwy dom. Przy obecnych cenach prądu instalacja fotowoltaiczna to realny i efektywny zwrot inwestycji po ok. 10 latach użytkowania, jeśli ceny prądu przez te lata nie wzrosną.

Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę wzrost cen energii na aktualnym poziomie, zwrot z inwestycji będzie dużo szybszy - instalacja zwróci się po siedmiu latach. Dla porównania, jeżeli potraktujemy lokatę jak inwestycję, a odsetki byłyby wypłacane co roku podobnie jak zysk z inwestycji, to suma odsetek po podatku zwróci nam kapitał dopiero po 50 latach. Mieszkańcy Bielska-Białej wiedzą co robią - fotowoltaika to dobra inwestycja.

Artykuł przygotowała firma Columbus Energy, lider rynku fotowoltaiki w Polsce.

Artykuł sponsorowany