Urząd Miejski w Bielsku-Białej kupił z wolnej ręki samochód skoda superb z dwulitrowym silnikiem o mocy 200 KM. Nowe auto, które zastąpi sześcioletniego forda mondeo, będzie do dyspozycji wszystkich urzędników po uzyskaniu zgody prezydenta miasta.

W październiku informowaliśmy o przetargu na zakup samochodu osobowego przez bielski Ratusz. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia, pojazd miał posiadać silnik benzynowy o pojemności od 1900 do 3000 cm3 i mocy minimum 220 KM oraz automatyczną skrzynię biegów. W konkursie nie wystartował żaden podmiot, dlatego przetarg unieważniono. Teraz w trybie z wolnej ręki zlecono dostawę pojazdu spółce Korczyk, która jest autoryzowanym dealerem marek skoda i kia.

Jak dowiedział się nasz portal, za ok. 138 tys. zł netto zamówiona została skoda superb z dwulitrowym silnikiem o mocy 200 KM i automatyczną skrzynią biegów. Kto będzie nią jeździł? - Nowy samochód jest w dyspozycji prezydenta miasta i to on decyduje kto, kiedy i w jaki sposób z niego korzysta. Mogą z niego korzystać - zgodnie z bieżącymi potrzebami - poszczególne wydziały. Muszą jednak zwrócić się z wnioskiem do prezydenta - tłumaczy Tomasz Ficoń, rzecznik magistratu.

Nowa skoda superb zastąpi w ratuszowej flocie sześcioletniego forda mondeo o przebiegu 126 tys. km.

bak