Zakończyły się prace na remontowanym odcinku kolejowym Bielsko-Biała Lipnik - Wilkowice/ Bystra. Dzięki inwestycji, która kosztowała ok. 60 mln zł, można szybciej i wygodniej podróżować w kierunku Katowic i Żywca. To pierwszy etap rewitalizacji linii kolejowej nr 139.

Dobiegły końca warte 60 mln zł prace inwestycyjne na odcinku Bielsko-Biała Lipnik - Wilkowice/ Bystra. W ramach inwestycji wymieniono ok. 16 km torów, zmodernizowano sieć trakcyjną i 29 obiektów inżynieryjnych. Doświetlono i wyposażono w nowoczesną sygnalizację 11 przejazdów kolejowo-drogowych. Na zmodernizowanych peronach na stacjach w bielskim Lipniku, Leszczynach i Mikuszowicach oraz Wilkowice/ Bystra pojawiły się m.in. nowe wiaty i ławki.

Dzięki modernizacji pociągi pojadą szybciej - ich prędkość zwiększy się z 50-70 km/h do nawet 120 km/h. Co zrozumiałe, zwiększy się również komfort podróży. Modernizacja sieci kolejowej z Bielska-Białej do Wilkowic to pierwszy etap rewitalizacji linii nr 139 z Czechowic-Dziedzic do Zwardonia. W przyszłym roku zakończą się prace między Żywcem a Węgierską Górką.

bak

Foto: PKP PLK