W najbliższych dniach zbierze się rada nadzorcza spółki Aqua, w której głównym akcjonariuszem jest miasto Bielsko-Biała. Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz portal, jednym z punktów porządku obrad będzie odwołanie prezesa Piotra Dudka, który funkcję tę sprawuje od 2003 roku.

Według informacji naszego portalu, posiedzenie rady nadzorczej spółki Aqua zwołano na 14 grudnia. Porządek obrad zakłada m.in. podjęcie uchwały w sprawie odwołania obecnego prezesa spółki. 69-letni Piotr Dudek jest prezesem spółki od lipca 2003 roku. Wcześniej był m.in. prezesem zarządu oraz dyrektorem naczelnym w Rafinerii Czechowice-Dziedzice oraz dyrektorem oddziału CPN i PKN. W latach 80. pracował na kontrakcie w bagdadzkich wodociągach w Iraku.

Większościowy akcjonariat w spółce Aqua posiada bielski samorząd (51,1 proc.). W zeszłym roku firma wodociągowo-kanalizacyjna osiągnęła ponad 145 mln zł przychodu i wypracowała ponad 10 mln zł zysku (ponad 5,5 mln zł w formie dywidendy trafiło do budżetu Bielska-Białej).

bak