Wraz z końcem roku ośmioletnią pracę na stanowisku wiceprezydenta Bielska-Białej zakończy Lubomir Zawierucha. Jego następcą będzie wieloletni radny Adam Ruśniak. 42-letni inżynier obecnie pracuje w koncernie energetycznym Tauron Dystrybucja. Stanowisko obejmie z dniem 1 stycznia 2019.

Jak dowiedział się nasz portal, z dniem 31 grudnia br. Lubomir Zawierucha zostanie odwołany ze stanowiska drugiego zastępcy prezydenta Bielska-Białej. 64-letni urzędnik zajmował to stanowisko od 2010 roku. Był odpowiedzialny m.in. za nadzór nad wydziałami: inwestycji, komunikacji, strategii i rozwoju gospodarczego oraz biuro funduszy europejskich. Zanim został powołany na stanowisko wiceprezydenta, przez cztery lata był zastępcą dyrektora w Miejskim Zarządzie Dróg w Bielsku-Białej.

Jego miejsce w bielskim magistracie zajmie radny Adam Ruśniak. Nowy zastępca prezydenta miasta posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a także studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz na Politechnice Częstochowskiej. Od 2006 roku zasiada w Radzie Miejskiej (najpierw w klubie PiS, a później KWW Jacka Krywulta). 42-latek obecnie pracuje w koncernie energetycznym Tauron Dystrybucja na stanowisku kierownika wydziału sprzedaży.

bak