Są szanse, że w Bielsku-Białej powstanie wreszcie sala koncertowa z prawdziwego zdarzenia. Jak dowiedział się portal, chce ją wybudować spółka, która dysponuje wielomilionowym majątkiem. Obiekt o kształcie przeszklonej muszli ma być połączony z biurowcem oraz garażem podziemnym. Budowa miałaby ruszyć wiosną i potrwać około roku.

Pod koniec 2018 roku spółka Cavatina GW otrzymała dwa pozwolenia na wyburzenie budynków znajdujących się w rejonie skrzyżowania ul. Dworkowej i Sempołowskiej w Bielsku-Białej. Jak dowiedział się portal, rozebrane zostaną m.in. dawne zabudowania Polsportu. Na gruncie przygotowanym pod inwestycję powstanie biurowiec z salą koncertową. Budowa ma ruszyć na przełomie I i II kwartału br.

Sala koncertowa w kształcie muszli

W połowie listopada ub. roku spółka Cavatina SPV3 złożyła w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej dokumentację projektową z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę na tym terenie obiektu o kubaturze 43,5 tys. m3. Jak czytamy we wniosku, chodzi o „budynek biurowo-usługowy z salą koncertową, garażem podziemnym i nadziemnym wraz z zagospodarowaniem terenu oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną - ul. Dworkowa”. Na razie pozwolenia nie wydano.

Jak informuje strona spółki, budynek dysponować ma ponad 7900 m2 powierzchni komercyjnej. Według naszych informacji, są to główne powierzchnie biurowe w najwyższej klasie A charakteryzujące się najlepszym standardem wykończenia. Obiekt posiadać będzie sześć kondygnacji (pięć nadziemnych) i trzy windy, a także 200 miejsc parkingowych - 50 na poziomie parteru, a pozostałe 150 w planowanym parkingu podziemnym. Dodatkowo powstać ma „europejskiej klasy studio nagrań” oraz sala konferencyjna.

Duża inwestycja w Bielsku-Białej

W kompleksie „Cavatina Hall”, bo tak ma się nazywać obiekt, znajdzie się również sala koncertowa. Jej budynek ma mieć formę organiczną z kopułą szklaną nad salą koncertową, która swoim wyglądem przypominać ma muszlę. Nowoczesna, o wysokim standardzie i świetnych walorach akustycznych sala przewidziana jest na przyjęcie nawet 1000 osób. Całą inwestycję uzupełnią tzw. zielone tarasy.

Cavatina Holding SA przedstawia się jako jeden z liderów rynku nieruchomości komercyjnych. Grupa opiera się na polskim kapitale i chwali się portfelem projektów o powierzchni 500 tys. m2, które zamierza zrealizować do 2022 roku. Od momentu rozpoczęcia działalności operacyjnej w 2015 inwestorowi udało się zrealizować siedem nowych projektów w Krakowie, Warszawie oraz Wrocławiu.

Bartłomiej Kawalec