Zadymka co roku zadziwia nowymi pomysłami. Najnowsza edycja rozpocznie się w pasażach Galerii Sfera, gdzie pierwszego dnia festiwalu o tej samej porze odbędą się mini koncerty młodych wykonawców. Każdy będzie miał kapelusz, do którego publiczność może wrzucać specjalne kupony rozdawane przez wolontariuszy. Wykonawcy zamienią je później na bony podarunkowe, ale konkurs talentów wygra ten, kto zbierze najwięcej kuponów. Można już zgłaszać się do konkursu. Pierwsi mają najlepiej!

Tegoroczny Lotos Jazz Festival 21. Bielska Zadymka Jazzowa rozpocznie się w sobotę, 2 marca. W Galerii Sfera odbędzie się wtedy konkurs młodych talentów, w którym mogą wziąć udział zarówno profesjonalni muzycy, jak amatorzy dotąd muzykujący tylko w domowym zaciszu. Każdy będzie mógł zaprezentować własny repertuar w dowolnym gatunku muzycznym.

Tysiąc kuponów do kapeluszy

Najbardziej oczekiwane są projekty akustyczne. Mini koncerty rozpoczną się o godz. 16.00 w wybranych miejscach na wszystkich poziomach galerii I i II. Specjalnie oznakowani wolontariusze rozdadzą klientom Sfery tysiąc kuponów, przy czym każdy otrzyma jeden bon o wartości 5 zł. Publiczność będzie je mogła wrzucać do kapeluszy tych artystów, których prezentacje spodobały się najbardziej.

- Do wspólnej zabawy zapraszamy muzyków z rodzinami i znajomymi - mówi Jerzy Batycki, dyrektor Zadymki. - Im większą zgromadzą publiczność, tym więcej znajdą w kapeluszu - śmieje się nasz rozmówca. - Od dziś czekamy w biurze festiwalowym na zgłoszenia muzyków, którzy chcieliby wystąpić w nowym konkursie. Zastrzegamy możliwość selekcji kandydatów w zależności od liczby zgłoszeń.

Prezentacje potrwają do godz. 17.30. Następnie wyniki Muzycznego Hyde Parku zostaną ogłoszone na festiwalowej scenie promocji. Konkurs wygra wykonawca, który zbierze największą liczbę kuponów. Oczywiście, jeszcze tego samego popołudnia wszyscy artyści będą mogli zamienić zawartość swoich kapeluszy na kupony podarunkowe Galerii Sfera.

Wszystko jest mocno zakręcone

Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się także otwarcie wystawy Ameryka na Zadymce. W pasażu galerii I zaprezentowanych zostanie ponad 70 fotogramów wykonanych przez akredytowanych fotografików, którzy dokumentowali zadymkowe koncerty największych gwiazd światowego jazzu w ciągu minionych 20 lat.

O godz. 18.30 w klubie Klimat rozpocznie się pierwszy wielki koncert 21. Zadymki, na którym usłyszymy kwartet Branforda Marsalisa w najnowszym projekcie i najsilniejszym składzie. Marsalis to jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych, genialny saksofonista, kompozytor, aranżer, od ponad trzech dekad uważany za najbardziej wpływowego artystę światowej sceny jazzu. Po tym występie w Klimacie zaplanowana jest wielka zabawa na zakończenie karnawału.

Na wstępie zobaczymy Three Fall & Melane. To szalona kapela złożona z trójki wirtuozów, która reprezentuje młodą generację niemieckiego jazzu. Wszystko w tym zespole jest nietypowe i mocno zakręcone. Ich utwory to prawdziwa mozaika stylów, brzmień, skojarzeń i cytatów. Od początku mieszają jazz z hip-hopem, R&B, soulem, ethnic, funkiem, popem i electro, a na najnowszym albumie „Four”, nagranym z kongijską wokalistką Melane Nkounkolo, to szerokie spektrum zostało wzbogacone o afrobeat i reggae.

Bezpłatne wejściówki dla Czytelników

Następnie na scenę w Klimacie wejdzie Dj Maestro, holenderski didżej z najwyższej półki, kompozytor, aranżer, radiowiec, który jest zdeklarowanym miłośnikiem jazzu, muzyki klasycznej i klubowej. Zapowiada się wielka zabawa do późnych godzin wieczornych, a może nawet do rana. Mamy pięć bezpłatnych podwójnych wejściówek na to wydarzenie, które rozdamy w konkursie ogłoszonym w portalu oraz w Facebooku.

Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Lotos Jazz Festival 21. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Szczegółowy program festiwalu znajdziesz TUTAJ.

Konkurs!
A oto zasady zabawy, w której mogą Państwo wygrać 5 podwójnych wejściówek na koncerty pierwszego dnia Zadymki Jazzowej! Zgłoszenia przyjmujemy do 20 lutego - w przyszły poniedziałek nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres: konkursy@bielsko.biala.pl maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na zadanie konkursowe: Opowiedz nam najciekawsze wspomienie ze swojego życia związane z muzyką jazzową.
2. W temacie maila należy wpisać: Zadymka Jazzowa.
3. O wygranej w konkursie decyduje redakcja, zgłoszenia nie spełniające zasad konkursu nie będą brane pod uwagę.
4. Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/bielskobialapl oraz www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5. Osoba, która wygra, zostanie poinformowana drogą telefoniczną. O sposobie odbioru biletów/wejściówek informujemy laureatów indywidualnie. W przypadku, w którym skontaktowanie się z uczestnikiem konkursu jest niemożliwe, wybierany jest inny laureat (według  tych samych zasad), na którego przechodzi nagroda. 
6. Nagrody rzeczowe przyznawane w konkursach należy odebrać w ciągu miesiąca od daty rozstrzygnięcia konkursu i poinformowania laureata, chyba że laureat razem z organizatorem ustalą inaczej. 
6. Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.

rok