W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbył się koncert z udziałem ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk. W ten sposób bielscy artyści wyrazili sprzeciw wobec nienawiści oraz dali wyraz jedności i solidarności. Wszyscy wykonawcy wystąpili charytatywnie.

GraMy doBBro! to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Teatru Polskiego oraz naszych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP zachęciła środowiska artystyczne do integracji. Nasze miasto podjęło inicjatywę, organizując niezwykły koncert w Teatrze Polskim.

W koncercie wzięło udział ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk. W ten sposób bielscy artyści wyrazili sprzeciw wobec nienawiści oraz dali wyraz jedności i solidarności. Wszyscy wykonawcy wystąpili charytatywnie. Aby wejść na koncert, trzeba było okazać bezpłatną wejściówę, które rozdawano w miniony wtorek w kasie teatru (zobacz nasz artykuł Każdy musi odstać swoje. Nie ma wejściówek po znajomości!).

Według organizatorów, do Teatru Polskiego przybyło 450 widzów. Około 200 osób obserwowało koncert na telebimie, który stanął przed teatrem. Ta część publiczności mogą napić się dobrej kawy serwowanej przez wiceprezydenta Adama Ruśniaka. Przed koncertem prezydent Jarosław Klimaszewski przywitał się z tymi, którzy nie zdobyli wejściówek. Zachęcał do wspólnego celebrowania wydarzenia. - Cieszę się, ze tu jesteście. To naprawdę świetna sprawa! Mam nadzieję, ze spodoba się Państwu koncert - mówił. Na pytanie jednego z gości, czy będą kolejne edycje odparł, że planowane są różne wydarzenia integrujące społeczność naszego miasta.

Nasi rozmówcy podkreślali wspaniałą atmosferę koncertu, a najbardziej wzruszający był jego finał. Na zakończenie artyści wspólnie zaśpiewali „Świecie nasz”. Dołączyli do nich widzowie. - To było coś niesamowitego. Poczuliśmy, że jesteśmy częścią wspólnoty. To wszystko w imię dobra - mówili. - Tego chyba nikt się nie spodziewał. Wspaniały koncert. Na koniec ludzie nie chcieli wyjść z sali. Po prostu cieszę się, że mogłam tu być i uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu - opowiadała wzruszona bielszczanka.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się m.in. Miasto Bielsko-Biała, Teatr Polski w Bielsku-Białej, PPM Rock&Blues, Fundacja Klamra, Inicjatywa Obywatelska Witaj. Honorowym patronem koncertu jest prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

KGO

Foto: Piotr Bieniecki