W drugi weekend lipca odbędzie się najnowsza edycja Operacji Południe. Bazą imprezy nie będą jak dotychczas Błonia, ale teren wokół ZIAD. Jak zapewniają organizatorzy, tradycyjnie w sobotę przez miasto przejedzie parada sprzętu militarno-kolekcjonerskiego.

Jak dowiedział się portal, po rocznej przerwie wraca do Bielska-Białej Operacja Południe. Bazą imprezy nie będą jednak bielskie Błonia, a teren wokół ZIAD przy al. Armii Krajowej. - Będziemy mieli tam więcej miejsca i na pewno trochę lepsze warunki. Odchodzimy od pokazów terenowych na rzecz pokazów sprzętów i wystaw. Będzie dużo zwiedzania dla kolekcjonerów i hobbystów militariów - zapewnił portal Rafał Bier, organizator imprezy.

Operacja Południe 2019 odbędzie się w dniach 12-14 lipca. Tradycyjnie punktem kulimacyjnym wydarzenia będzie sobotnia parada sprzętu wojskowego. W związku ze zmianą lokalizacji bazy zlotu defilada wyruszy z al. Armii Krajowej w kierunku ul. Partyzantów, skąd głównymi ulicami Bielska-Białej dotrze na ul. Warszawską. W niedzielę pokazy będą się odbywać na terenach wokół ZIAD.

bak