Wyjątkowo atrakcyjny jest program tegorocznych Dni Bielska-Białej. Czerwcowe święto miasta rozpocznie się od koncertu Shaggy’ego, losowania Fiata 500 w loterii miejskiej oraz widowiska laserowego na placu Ratuszowym. Będzie piknik w Parku Słowackiego oraz koncerty znanych polskich artystów.

Dni Bielska-Białej rozpoczną się 14 czerwca o godz. 14.00, gdy na placu Ratuszowym zamelduje się Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. O godz. 19.45 nastąpi losowanie nagród w loterii „Rozlicz PIT w Bielsku-Białej”, a o godz. 21.00 na estradzie pojawi się gwiazda tegorocznych dni miasta - Shaggy (m.in. przeboje „Boombastic” i „It Wasn't Me”). Na zakończenie zobaczymy widowisko laserowe, które zastąpi tradycyjny pokaz fajerwerków.

Następnego dnia w Parku Słowackiego odbędzie się piknik rodzinny, którego gospodarzem będzie Kogut Rubin. Kogut prezentuje animacje, konkursy oraz zapowiada koncerty gwiazd, w tym zespołu My3, znanego z telewizyjnego programu dla młodej widowni. Koncerty My3 to przede wszystkim świetna zabawa i hity, które w internecie obejrzano ok. 100 mln razy. Na scenie w parku wystąpi również Sylwia Przybysz, wokalistka i youtuberka, której klipy cieszą się ogromną popularnością w YouTube.

W niedzielę, 16 czerwca o godz. 18.00 na scenie pod Dębowcem pojawi się Natalia Szroeder, uznawana za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia. Jej teledysk do utworu „Zamienię Cię” w zaledwie trzy tygodnie od premiery przekroczył granicę 3 mln wyświetleń na YouTube. W 2017 Natalia wraz z tancerzem Janem Klimentem wygrała dwudziestą edycję „Tańca z Gwiazdami”, a wykonany przez nich finałowy taniec określono najlepszym występem freestyle’owym wszystkich dotychczasowych edycji.

Na zakończenie Dni Bielska-Białej pod Dębowcem zaśpiewa Grzegorz Hyży, który od premiery w 2014 zdobył sobie ugruntowaną pozycję na polskim rynku muzycznym. Miarą sukcesu drugiego albumu tego artysty jest singiel „Pod Wiatr“, który osiągnął status podwójnej platyny z 22-milonową liczbą odtworzeń na YouTube.

bb