Muzyka salonowa, kabaret, rock, folklor grecki - to niektóre atrakcje czekające na bielszczan i wakacyjnych turystów w cyklu „Lato z Kulturą”. Jak co roku latem, w soboty w Parku Słowackiego, a w niedziele na Rynku odbywać się będą ciekawe koncerty organizowane przez BCK. Wstęp wolny.

W cyklu „Lato z Kulturą” w lipcu i sierpniu na Rynku i w Parku Słowackiego odbędzie się łącznie kilkanaście koncertów (początek godz. 18.00). Tegoroczną edycję zainauguruje 6 lipca Orkiestra im. Telemanna, a 7 lipca na estradzie ustawionej na starówce pojawi się Eleni.

atrakcją lipca będzie koncert muzyki salonowej w wykonaniu zespołu Eleganza, który tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy koncertujący na co dzień z renomowanymi instytucjami muzycznymi, takimi jak Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach. Koncerty Eleganzy oddają klimat muzyczny, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w ogrodach, parkach i salonach XIX-wiecznej Europy, a w szczególności Wiednia.

W Parku Słowackiego w programie kabaretowo-estradowym wystąpi Grzegorz Poloczek, kabareciarz i satyryk, który był jednym z filarów Kabaretu Rak. Autor skeczy, monologów, piosenek oraz scenariuszy wielu programów telewizyjnych. W pierwszy weekend sierpnia na Rynku zaprezentuje się Zbigniew Foryś (ex-Lombard) ze swoim zespołem, który zaprosi publiczność w podróż do krainy muzyki rockowej sprzed lat. Usłyszymy przeboje Lady Pank, Lombardu, Gaygi, CCR, Rolling Stonesów czy Roda Stewarda.

Podczas zbliżających się wakacji będziemy mogli także poznać Słowiany, międzynarodowy zespół z Krakowa. Artyści uczestniczyli w ósmej edycji popularnego programu muzycznego Must Be The Music, a dziś są nazywani folk-rockową wizytówką Karpat. Bielską publiczność zainteresuje zapewne także grecki zespół Mythos, który zaprezentuje najpiękniejsze greckie tańce, piosenki i melodie, gorące bałkańskie rytmy i barwne stroje. W programie pokaz tańca sirtaki przy dźwiękach bouzuki wykonywany z publicznością.

Szczegółowy program „Lata z Kulturą 2019” znajdziesz TUTAJ.

bb

Foto: BCK