Po ostatnich zakupach przyszedł czas na sprzedaż samochodów przez bielski Ratuszu. Na licytację wystawione zostały dwa chevrolety spark, toyota corolla oraz prezydencka lancia thema. Okazuje się, że pięcioletni samochód, którym podróżowali kolejno Jacek Krywult i Jarosław Klimaszewski jest po naprawach blacharsko-lakierniczych. Jego cena wywoławcza to ponad 64 tys. zł. Kto da więcej?

Do otwarcia kopert w przetargu na sprzedaż czterech samochodów osobowych należących do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej dojdzie 3 października. Wcześniej zainteresowane osoby będą mogły oglądać auta - po wcześniejszym uzgodnieniu z urzędnikami. Cenę wywoławczą pojazdów oszacował biegły rzeczoznawca, który skrupulatnie przyjrzał się zbywanym autom.

„Zaniedbane i zabrudzone”

Wśród sprzedawanych pojazdów są dwa chevrolety spark. Oba samochody posiadają benzynowy silnik o pojemności 995 cm2 i mocy 68 KM. To pięciodrzwiowe hatchbacki zarejestrowane po raz pierwszy w grudniu 2012 roku. Samochód w kolorze niebieskim ma ponad 62 tys. km przebiegu, a drugi, czerwony, przejechał niewiele ponad 32 tys. km.

Auta wyposażone są m.in. w system zapobiegający blokowaniu kół, kurtyny powietrzne boczne, klimatyzację z filtrem pyłkowym, centralny zamek oraz wspomaganie nagłego hamowania. Na pojazdach widać liczne odpryski powłoki lakierowej oraz zarysowania. W odniesieniu do obu w opinii rzeczoznawcy czytamy: „wnętrze pojazdu jest zaniedbane i zabrudzone”. Model z wyższym przebiegiem wyceniono na 11 100 zł, a drugi samochód licytowany będzie od kwoty 12 700 zł.

Na licytację wystawiona została również 13-letnia toyota corolla. Szary minivan zarejestrowany jest do przewozu siedmiu osób. Wyposażony jest w benzynowy silnik o pojemności 1794 cm2 i mocy 120 KM oraz m.in. system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy. Jego przebieg to ponad 213 tys. km. Auto ma m.in. zarysowaną powłokę lakierową, zagięte drzwi oraz wypaloną dziurę w tapicerce. W przeszłości przechodziło naprawy blacharsko-lakiernicze. Cena wywoławcza ustalona została na 9 900 zł.

Lancia ze śladami po blacharzu

Zgodnie z zapowiedziami, pod młotek trafiła również lancia thema użytkowana kolejno przez dwóch prezydentów Bielska-Białej. Pojazd wyprodukowany w 2014 roku zakupiony został przez bielski Ratusz dwa lata później z przebiegiem 40 tys. km (zamienił identyczną lancię z 2012 roku). Dziś benzynowa jednostka o pojemności 3600 cm3 i mocy 286 KM ma na liczniku ponad 100 tys. km.

Wersja exclusive posiada m.in. kamerę cofania, dwusterową klimatyzację, sterowanie skrzynią biegów przy kierownicy, panoramiczne okno dachowe oraz podgrzewane tylne fotele. Rzeczoznawca dopatrzył się śladów wcześniejszych napraw blacharsko-lakierniczych błotnika przedniego oraz tylnego po lewej stronie. Samochód ma odpryski oraz zarysowania powłoki lakierowej m.in. na tylnych drzwiach oraz obu zderzakach. Wartość pojazdu oszacowana została na 64 400 zł.

Bartłomiej Kawalec