Pięć konkretnych pytań i tylko 45 sekund na odpowiedź na każde - tak wyglądała pierwsza część debaty z udziałem czterech kandydatów na posłów. Dyskusja liderów organizowana przez Wydawnictwa Prasa Beskidzka odbyła się dziś w studiu „Beskidzka TV”. Widzowie mogli oglądać debatę na stronie głównej naszego portalu.

W debacie udział wzięli Grzegorz Puda (Prawo i Sprawiedliwość), Mirosława Nykiel (Koalicja Obywatelska), Przemysław Koperski (Sojusz Lewicy Demokratycznej) oraz Bronisław Foltyn (Konfederacja Wolność i Niepodległość). Mirosław Szemla (Polskie Stronnictwo Ludowe) przyjął nasze zaproszenie, ale na debatę nie dotarł.

Dyskusja trwa niespełna godzinę. W pierwszej części debaty wyborczej organizowanej przez Wydawnictwa Prasa Beskidzka kandydaci odpowiadali na takie same pytania przygotowane w czterech kategoriach tematycznych: drogownictwo, administracja, zdrowie oraz samorząd. Były także pytania indywidualne dotyczące programu wyborczego ugrupowania, które reprezentuje każdy z polityków. Scenariusz zakładał tylko 45 sekund na odpowiedź na każde pytanie.

Następnie kandydaci mogli zadawać pytania swoim rywalom wyborczym. Aby ożywić dyskusję pomiędzy politykami, każdy miał możliwość krótkiej riposty. W tej części nie brakowało dociekliwych pytań oraz spięć między kandydatami. Program transmitowany był na żywo na stronie głównej portalu bielsko.biala.pl oraz za pośrednictwem portalu www.beskidzka24.pl i na kanale Beskidzka TV w platformie YouTube. Wkrótce zamieścimy zdjęcia z kuluarów i gorące opinie po debacie.

bak