Scena ustawiona na placu Ratuszowym, trzech artystów na żywo, największe światowe przeboje prezentowane przez DJ’a. Całość zwieńczy efektowny pokaz laserów, który zastąpi fajerwerki. Tak w tym roku ma wyglądać Sylwester pod chmurką organizowany przez Bielskie Centrum Kultury. W ten sposób deklarację wyborczą zamierza zrealizować prezydent Jarosław Klimaszewski, który obiecał miejską zabawę na powitanie Nowego Roku.

- Sylwester w mieście powinien być organizowany. Będę zabiegał o to jako prezydent. Nie wiem, czy uda się w tym roku (2018 - red.) - mówił Jarosław Klimaszewski na debacie prezydenckiej w portalu bielsko.biala.pl (TUTAJ). Istotnie, w zeszłym roku formuła miejskiego Sylwestra pozostała niezmieniona, ale jak dowiedział się portal, tegoroczny będzie zorganizowany w nowym stylu.

Scena jednak przed ratuszem

Rozważano kilka lokalizacji zabawy na Sylwestra. Pod uwagę brano m.in. Rynek, na którym latem regularnie odbywają się imprezy plenerowe, ale tę propozycję odrzucono. Sylwester będzie tzw. imprezą masową, w której może wziąć udział więcej niż 999 osób. Zgodnie z przepisami, nakłada to na organizatora dodatkowe obowiązki związane z kwestiami bezpieczeństwa.

Dlatego scena ustawiona zostanie w miejscu świetnie znanym bielszczanom, a więc na placu Ratuszowym, gdzie od wielu lat z powodzeniem organizowane są koncerty z okazji Dni Bielska-Białej. Nad programem artystycznym imprezy pracuje Jerzy Pieszka, do końca września naczelnik wydziału kultury i sztuki Urzędu Miejskiego, a obecnie szef Bielskiego Centrum Kultury.

Lokalne zespoły z DJ’em

Według informacji portalu, tradycyjny pokaz fajerwerków zastąpią lasery, co zgodne jest z wolą mieszkańców wyrażoną w głosowaniu internetowym (por. TUTAJ). Na scenie na żywo wystąpią lokalne zespoły muzyczne. Zobaczymy trzech wykonawców, przy czym każdy z nich da blisko godzinny koncert przerywany 20-minutowym blokiem największych hitów światowej muzyki, które zaprezentuje DJ.

Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół Psio Crew (początek o godz. 22.00), a po nim wystąpi Mariusz Kalaga z zespołem (start o godz. 23.00). Na koniec widzom zgromadzonym przed ratuszem zaprezentuje się grupa rockowa Akurat (początek o godz. 24.00). Jak informuje dyrektor Pieszka, kontrakty z wykonawcami nie zostały jeszcze podpisane, ale BCK jest z nimi „po słowie”. Wkrótce umowy będą sformalizowane.

Sylwestrowa zabawa „pod chmurką” potrwać ma do godz. 1.00. Uczestnicy imprezy będą mieli możliwość składania życzeń ze sceny. Głos zabierze m.in. prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Organizatorzy szacują, że budżet miejskiego Sylwestra w Bielsku-Białej nie przekroczy kwoty 250 tys. zł.

Bartłomiej Kawalec