Czytanie fragmentów książek, pyszne ciasto i kawa, a także spotkanie z grupą rekonstrukcyjną. Takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy przyjmą zaproszenie od Bractwa Śródziemia na Herbatkę z Tolkienem, pierwsze z cyklu spotkanie u bielskich tolkienistów.

- Chcieliśmy trochę urozmaicić formę działań naszego Bractwa. Dlatego wzorem naszych kolegów z Poznania, gdzie tego typu spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy co miesiąc organizować wieczory z Tolkienem - mówi Dariusz Bagiński, który w Bractwie Śródziemia wciela się w postać Gandalfa (por. nasz artykuł TUTAJ).

Pierwsze spotkanie z cyklu "Herbatka z Tolkienem" odbędzie się 13 listopada o godz. 18.00 w Pracowni Cafe przy ul. 11 Listopada 46 w Bielsku-Białej. - Będą pochodnie, flagi i baner Bractwa. Zapowiada się naprawdę interesująco - dodaje nasz rozmówca.

Czego można się jeszcze spodziewać? Na pierwszym spotkaniu będą gry i konkursy, możliwość spotkania grupy rekonsktrukcyjnej, a także poczęstunek. Wszystko to w pięknie udekorowanym i wystylizowanym wnętrzu. Organizatorzy mają już pomysły na kolejne odsłony spotkań. To grudniowe będzie zatytułowane Święta w Shire. Mają nadzieję, że poruszą do życia ulicę 11 Listopada.

KGO