Kasia Cerekwicka i Arka Noego będą najwiekszymi gwiazdami Świąt na Starówce w Bielsku-Białej '2019. W tym roku po raz pierwszy miejska impreza bożonarodzeniowa potrwa aż dziesięć dni i będzie równoległe odbywać się w trzech miejscach: na Rynku oraz placach Chrobrego i Wojska Polskiego. W tym ostatnim miejscu utworzona zostanie strefa rękodzieła. Powstanie też bezpłatne lodowisko z „dyskoteką w słuchawkach”.

Kontrakt na koncert Kasi Cerekwickiej z zespołem został już podpisany. Wokalistka wystąpi 13 grudnia o godz. 19.00 na płycie bielskiego Rynku z okazji inauguracji Świąt na Starówce, które w tym roku potrwają aż do 22 grudnia, a nie przez jeden weekend, jak miało to miejsce dotychczas.

Każda strefa w innym miejscu

Drugą gwiazdą tegorocznej imprezy bożonarodzeniowej w Bielsku-Białej będzie Arka Noego. W tym przypadku umowa nie została jeszcze podpisana, ale artyści są po słowie z organizatorami. Zespół znany z repertuaru o tematyce religijnej wystąpić ma w weekend kończący wydarzenie - 20 grudnia o godz. 19.00. W pozostałe dni Świąt na Starówce koncertować będą lokalni artyści i zespoły.

Jak dowiedział się portal, w okresie przedświątecznym przed bielską publicznością wystąpi m.in. laureatka „Szansy na Sukces” Aleksandra Nykiel, a pastorałki i piosenki o miłości zagra Tomek Lewandowski & SzeSzeMa. Na scenie ustawionej na Rynku pojawią się także zespół Włóczykije, Trojak Street Combo, Damian Luber z zespołem, grupa Kamuflaż, Kapela Góralska Beskid, zespół Dzień Dobry, uczniowie Akademii Dźwięku z Cieszyna, Bielskiego Studia Piosenki i Hollywoodzkiej Szkoły Śpiewu oraz Bielski Chór Gospel.

Przez dziesięć dni na Rynku stać będą drewniane pawilony ze stoiskami gastronomicznymi. Na placu Chrobrego powstanie strefa dla najmłodszych dzieci z karuzelami, saniami Mikołaja czy animacjami z udziałem elfów. Tam również ustawione zostaną stoiska z artykułami dla dzieci, w tym z zabawkami. W tym roku strefy rękodzieła i wyrobów świątecznych szukać trzeba na płycie placu Wojska Polskiego.

Telebimy z transmisją koncertów

Dziś rano na części parkingu na placu Wojska Polskiego rozpoczął się montaż lodowiska, które według planu będzie dostępne bezpłatnie dla łyżwiarzy od 6 grudnia do końca zimowych ferii szkolnych. W trakcie Świąt na Starówce na lodowisku odbywać się będą pokazy jazdy figurowej, nauka jazdy na łyżwach oraz inne animacje. Atrakcją ślizgawki ma być tzw. dyskoteka w słuchawkach.

W weekendy otwierający oraz zamykający Święta na Starówce (13-15 grudnia oraz 20-22 grudnia) na placu Chrobrego i Wojska Polskiego ustawione zostaną dwa telebimy. Za ich pośrednictwem bielszczanie obejrzą koncerty zespołów, które występować będą w tych dniach na scenie na Rynku.

Bartłomiej Kawalec