Dziś oficjalnie powołany do życia został nowy klub radnych „Wspólnie dla Bielska-Białej”. W jego skład weszło 14 radnych dotychczas zasiadających w klubach PO i KWW Jacka Krywulta, niezrzeszony Roman Matyja oraz Maksymilian Pryga i Bronisław Szafarczyk z PiS. Przewodniczącym klubu, który będzie zapleczem prezydenta Jarosława Klimaszewskiego wybrano Karola Markowskiego.

Zgodnie z naszymi informacjami, dziś po południu powołany został nowy, największy w obecnej kadencji samorządowej klub radnych „Wspólnie dla Bielska-Białej”. W jego skład weszło 14 radnych - wszyscy z klubów Platformy Obywatelskiej i KWW Jacka Krywulta, niezrzeszony Roman Matyja oraz Maksymilian Pryga i Bronisław Szafarczyk, którzy opuścili szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Na przewodniczącego nowego klubu powołany został radny Karol Markowski.

- W skład klubu weszli radni o różnych poglądach i o różnych doświadczeniach samorządowych, którzy chcą wspólnie działać na rzecz Bielska-Białej i jego mieszkańców. Uważamy, że polityka nie powinna dochodzić do głosu w samorządzie. Tutaj powinno działać się ponad podziałami. Dlatego w nowym klubie znaleźli się radni związani z PO, KWW Jacka Krywulta i PiS. Jesteśmy otwarci dla kolejnych radnych - deklaruje przewodniczący klubu Karol Markowski.

Pomimo uzyskania samodzielnej większości w Radzie Miejskiej Bielska-Białej wiążące mają pozostać ustalenia umowy programowej podpisanej w listopadzie 2018 roku przez Niezależnych.BB oraz prezydenta Jarosław Klimaszewskiego. Jak dowiedział się nasz portal, nie ma planów odwołania Janusza Okrzesika ze stanowiska przewodniczącego rady ani osób kojarzonych ze środowiskiem Niezależnych zajmujących stanowiska w zarządach lub radach nadzorczych spółek miejskich.

bak

Poniżej oświadczenie radnego Karola Markowskiego dla bielskich mediów.