W piątek na placu Chrobrego w Bielsku-Białej tradycyjnie rozbłyśnie świąteczna choinka. Jak co roku, bożonarodzeniowe iluminacje uroczyście odpali prezydent Jarosław Klimaszewski. Następnie oficjalnie uruchomione zostanie lodowisko na placu Wojska Polskiego.

To już wieloletnia tradycja Bielska-Białej. Bożonarodzeniowa choinka ustawiona na placu Chrobrego rozbłyśnie w najbliższy piątek o godz. 17.00. W uroczystości udział weźmie prezydent Jarosław Klimaszewski w towarzystwie Świętego Mikołaja. Wczoraj na placu w centrum miasta pojawiła się ekipa, która rozpoczęła instalację kilkunastometrowego drzewka.

Następnie uczestnicy uroczystości przejdą na plac Wojska Polskiego, gdzie uruchomione zostanie lodowisko. Zgodnie z planem, obiekt ma działać przynajmniej do końca ferii szkolnych (dla województwa śląskiego potrwają od 13 do 26 stycznia). Decyzją prezydenta Jarosława Klimaszewskiego korzystanie ze ślizgawki będzie bezpłatne. W okresie Świąt na Starówce w dniach 13-22 grudnia na lodowisku odbywać się będą różne atrakcyjne wydarzenia.

bak