Zakończyła się licytacja złotego serduszka, które w tym roku otrzymał sztab WOŚP w Bielsku-Białej w dowód uznania dla mieszkańców miasta i okolic, którzy z roku na rok ustanawiali kolejne rekordy zbiórek. Najwyższą cenę zaoferowała firma, która wylicytowała serduszko za kwotę 35 tys. zł.

Licytacja złotego serduszka w Bielsku-Białej trwała od kilku dni. Finał aukcji odbył się dziś w Chmielowych Podcieniach po „światełku do nieba”, a z bliska licytacji przyglądał się prezydent miasta Jarosław Klimaszewski. Firma, która zaoferowała najwyższą cenę, to "Rabbit - Auto Serwis, Myjnia, SKP przy Andersa". Serduszko wylicytowane zostało za kwotę 35 tys. zł.

Ważące po ok. 4,5 g złote serduszka WOŚP wykonane są ze złota, które w formie biżuterii trafia do puszek wolontariuszy podczas zbiórki. Co roku złote serduszka przekazywane są do licytowania przez sztaby w całym kraju. Tak było w tym roku m.in. w Bielsku-Białej, gdzie licytacja złotego serduszka odbyła się ponownie po dziesięciu latach przerwy.

bak