Wczoraj rano rozpoczęła się dystrybucja maseczek sanitarnych, które dzień wcześniej dotarły do Bielska-Białej z Chin. Prosto z magazynów są rozwożone do najbardziej potrzebujących. Trafiły już m.in. do szpitala miejskiego oraz domów pomocy społecznej, a nawet do… Ustki.

Prezydent Jarosław Klimaszewski w uzgodnieniu z zarządem spółki Martes Sport podjął decyzję, aby podzielić się maseczkami z placówkami, które nie są podległe Urzędowi Miejskiemu, m.in. z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym, Szpitalem Wojewódzkim, Szpitalem Pediatrycznym oraz szpitalami w Żywcu, Cieszynie i Tychach. Część maseczek została wysłana również do Ustki - naszego miasta partnerskiego.

Do dyspozycji Straży Miejskiej zostało przekazanych 5 tys. maseczek. Podczas codziennych patroli strażnicy będą odwiedzać sklepy spożywcze i tam, gdzie będzie taka potrzeba, przekazywać maseczki ich personelowi.

Jak już informowaliśmy, 165 tys. maseczek, które trafiły do Bielska-Białej na zasadzie darowizny to efekt działań podjętych przez prezydenta miasta i zarządu Grupy Kapitałowej Martes Sport. Chińscy przedsiębiorcy, z którymi firma Martes Sport współpracuje od lat, zareagowali w sposób błyskawiczny, oferując bezcenną pomoc. Warto podkreślić, że nie jest to jedyny transport, jaki dotrze do Bielska-Białej. Kolejne 20 tys. maseczek czeka na dostawę.

bb

Foto: UM Bielsko-Biała