W maju w BCK odbywa się tradycyjnie gala finałowa najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w regionie. Tego dnia dowiadujemy się, do kogo przez najbliższy rok będzie należał tytuł najpiękniejszej i kto otrzyma szansę na wielką karierę na wybiegach świata. Dziś przedstawiamy jedenaście ślicznych kandydatek do korony Miss Beskidów 2020 i rozpoczynamy doroczny plebiscyt, w którym Czytelnicy wybierają Miss portalu bielsko.biala.pl. Zachęcamy do głosowania!

W tym roku o koronę najpiękniejszej ubiega się jedenaście ślicznych dziewcząt. Przedstawiamy zdjęcia (w tym po jednym z dzieciństwa) oraz krótkie wizytówki wszystkich kandydatek, dając każdej z nich możliwość swobodnej wypowiedzi na temat swoich zainteresowań, ambicji i osobistych pasji. Miss Beskidów 2020 poznamy 23 maja podczas gali finałowej w Bielskim Centrum Kultury. W związku z sytuacją epidemiczną niewykluczone, że gala odbędzie się w innym terminie. Będziemy na bieżąco informować o zmianach.

Już teraz Czytelniczki i Czytelnicy mogą wybrać Miss portalu bielsko.biala.pl. Zwyciężczynią plebiscytu zostanie ta z kandydatek, której zdjęcia zdobędą największą liczbę głosów (tzw. lajków). Rozpoczynamy głosowanie! Zamkniemy je 22 maja 2020 o godz. 12.00, a następnie przeliczymy głosy i poinformujemy na łamach portalu o wynikach naszej zabawy. Wręczenie nagrody dla zwyciężczyni nastąpi na gali w BCK.

12. Wiktoria Wolczyk Bielsko-Biała
Wzrost 163 cm
20 lat
- Studiuję kosmetologię w Bielskiej Wyższej Szkole im. Józefa Tyszkiewicza. Od dziecka interesuję się jazdą na rolkach oraz pływaniem. W czasach szkolnych uczestniczyłam w licznych konkursach recytatorskich i udzielałam się artystycznie. Wolny czas wykorzystuję na pieczenie ciast. W przyszłości chciałabym otworzyć własny salon odnowy biologicznej.
 
13. Aga Grelowska Oświęcim
Wzrost 165 cm
24 lata
- Pracuję we własnej firmie jako stylistka rzęs i makijażystka. Moim największym hobby i pasją jest taniec, który trenuję od szóstego roku życia. Moim największym sukcesem jest zdobycie wicemistrzostwa Europy cheerleaderek w roku 2014 w Manchesterze. Interesuję się architekturą wnętrz i w przyszłości rozważam studia o tym kierunku.
 
14. Wiktoria Fober Ustroń
Wzrost 169 cm
19 lat
- Moją największą pasją jest taniec, który trenuje od dziesięciu lat. Uwielbiam również śpiewać. Wspaniałym doświadczeniem był dla mnie udział w musicalu „Grease” na deskach cieszyńskiego teatru, gdzie mogłam wcielić się w rolę jednej z głównych bohaterek. W dzieciństwie grałam na pianinie. Moim zimowym hobby jest narciarstwo. Lubię podróżować i poznawać nowe kultury i zwyczaje innych narodów.

15. Julia Skiba Bielsko-Biała
Wzrost 170 cm
18 lat
- Jestem tegoroczną maturzystką. Ważne miejsce w moim życiu zajmuje sport. Od szóstego roku życia pasjonuje mnie taniec i od najmłodszych lat występuję w różnych konkursach i festiwalach w całej Polsce. Kocham podróże, a najbardziej poznawanie ludzi i ich kultury. Moją największą pasją jest aktorstwo i to właśnie z nim chciałabym związać swoje życie.

16. Weronika Krawczyk Jastrzębie-Zdrój
Wzrost 170 cm
21 lat
- Aktualnie mieszkam w Katowicach, gdzie studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Ekonomicznym. Od czterech lat pracuję jako wolontariuszka w klubie sportowym siatkówki w moim rodzinnym mieście. Uwielbiam podróżować, poznawać nowe miejsca i ciekawych ludzi. Swoją przyszłość wiążę z telewizją i reklamą. Moją ogromną pasją jest również fotomodeling. Każdą wolną chwilę przeznaczam na sesje oraz często uczestniczę w warsztatach fotograficznych, które dają mi dużą satysfakcję i możliwość rozwoju.
 
17. Łucja Ryś Bielsko-Biała
Wzrost 172 cm
21 lat
- Na co dzień pracuję jako higienistka ortodontyczna w jednej z klinik stomatologicznych w Bielsku-Białej. Moją pasją jest praca oraz taniec, który obecnie zamieniłam na różne ciekawe aktywności fizyczne. Dzięki bratu jestem fanką motoryzacji i - jak przystało na osobę z tym nazwiskiem - miłośniczką kotów. W przyszłości chciałabym zostać stomatologiem.
 
18. Hanna Cieślar Leszna Górna
Wzrost 173 cm
20 lat
- Rok temu ukończyłam Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. W nowym roku akademickim planuję rozpocząć studia prawnicze. Jestem instruktorką narciarstwa i od ponad 12 lat gram w tenisa ziemnego. Interesuję się również literaturą, głównie kryminalną oraz psychologiczną. Dodatkowo uczę się języka hiszpańskiego i uwielbiam podróże.
 
19. Weronika Malec Limanowa
Wzrost 173 cm
19 lat
- Jestem studentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku doradztwo inwestycyjno-gospodarcze. Stosunkowo długo szukałam swojej pasji, próbując sił w tańcu, gimnastyce, a nawet sztukach walki. Niedawno odnalazłam swoją prawdziwą pasję, jaką jest modeling. Marzę, aby w przyszłości zająć się tym profesjonalnie i dzięki temu poznawać świat.
 
20. Agata Kornaś Tarnowskie Góry
Wzrost 175 cm
22 lata
- Jestem bardzo optymistycznie nastawiona do świata. Uwielbiam kontakt z naturą i aktywny tryb życia, zwłaszcza jazdę konną. Interesuję się sztuką oraz projektowaniem. Nie znoszę monotonii, ograniczeń oraz sztywnych schematów, które staram się przełamywać na co dzień poprzez rysunek i malarstwo. Z moją pasją wiąże przyszłość, dlatego też studiuję architekturę wnętrz w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.
 
21. Natalia Rabaszowska Pszczyna
Wzrost 177 cm
19 lat
- Jestem tegoroczną maturzystką Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym.
Lubię aktywnie spędzać czas. Fascynują mnie sporty ekstremalne, które dodają pewności siebie. Uwielbiam podróże, poznawanie nowych zakątków świata oraz kultury innych krajów. Wysoko cenię sobie stawiane wyzwania, ponieważ każde z nich czyni mnie silniejszą.
 
22. Sandra Matlak Czechowice-Dziedzice
Wzrost 178 cm
20 lat
- Jestem tegoroczną maturzystką Technikum Ekonomicznego w Bielsku-Białej. Od 15. roku życia związana jestem z modelingiem i z nim wiąże swoją przyszłość. Uwielbiam podróżować, zwiedzać nowe miejsca i poznawać różne kultury. Marzę o wyjeździe do USA. Lubię stawiać sobie nowe wyzwania.
 
xxx
 
Organizatorem wyborów Miss Beskidów, które odbywają się w ramach konkursu Miss Polski, jest agencja Grabowska Models, a portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 
bb
 
Na zdjęciu tytułowym: Magdalena Kasiborska, Miss Beskidów 2019, Miss Polski 2019, fot. Grzegorz Moskal. Zdjęcia finalistek: Ula Kóska/Studio Pixterior
 
Aktualizacja, 22 maja godz. 12.15. Głosowanie zostało zamknięte. Omówienie wyników plebiscytu znajdziesz TUTAJ.