Marcin Lisiński i Marek Hetnał nie są już wiceprezesami spółki ZIAD - dowiedział się nasz portal. Od piątku zarząd miejskiej spółki jest jednoosobowy i w najbliższych miesiącach nie planuje się jego powiększenia. Od końca września ub. roku prezesem spółki jest Dariusz Mrzygłód.

Jak dowiedział się portal, Rada Nadzorcza spółki ZIAD obradowała w piątek. Ze stanowiskami wiceprezesów pożegnali się Marcin Lisiński i Marek Hetnał. Ten pierwszy do zarządu powołany został w maju ub. roku już za kadencji prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, a drugi w spółce pracował od 2012 roku. Prezesem firmy pozostaje Dariusz Mrzygłód, który we wrześniu ub. roku zastąpił odchodzącego na emeryturę Janusza Kisiela.

Z informacji portalu wynika, że 51-letni Marek Hetnał rozpoczął już pracę w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej, gdzie objął stanowisko zastępcy dyrektora. Konkurs na to stanowisko ogłoszony został w drugiej połowie kwietnia. Jego wyniki oficjalnie opublikowano w miniony piątek.

Spółka ZIAD zarządza m.in. koleją gondolową na Szyndzielnię, hotelem Dębowiec oraz ośrodkiem rekreacyjnym na stoku o tej samej nazwie. 100 proc. akcji spółki posiada bielska gmina.

bak