W najbliższy weekend Bielsko-Biała będzie świętować sukces, jakim było wybranie miasta kwiatową stolicą Polski. W sobotni wieczór na Rynku odbędzie się koncert z cyklu #DumnizBB z zespołem Łąki Łan w roli głównej, który występuje w kostiumach owadów. Gwiazdą niedzielnego pikniku w parku Słowackiego będzie lider tej grupy, który chodzi boso, aby być blisko Ziemi i wymieniać swoją energię z planetą.

Sobotni koncert na Rynku rozpocznie się o godz. 19.00 występem Pawła Miklera. W wykonaniu tego artysty publiczność usłyszy utwory z gatunku pop/indie czy folk/jazz. O godz. 20.00 przyjdzie czas na warszawski zespół Łąki Łan, który doprawia swoją muzykę punkową energią, a artyści występują w kostiumach owadów. Zamiłowanie tej grupy do natury przewija się w wielu piosenkach, np. Łan pała, Pola ar czy Big baton.

W niedzielę o godz. 10.30 z Rynku wystartuje minipeleton rowerowy z metą w parku Słowackiego, gdzie o godz. 11.00 rozpocznie się ekopiknik. W programie m.in. spacer wśród drzew z Klubem Gaja oraz ekopogadanka z Paprodziadem, czyli charyzmatycznym liderem zespołu Łąki Łan. W jego wizerunek oprócz kolorowych strojów wpisało się chodzenie na boso. Artysta twierdzi, chce być blisko Ziemi i w ten sposób wymienia swoją energię z planetą. Będą też warsztaty ekologiczne Smoki uczą dzieci mądrze segregować śmieci, animacje, zumba i karaoke.

Przypomnijmy, że w sierpniu tego roku Bielsko-Biała zostało najpiękniej ukwieconym miastem w Polce w plebiscycie Terra Flower Power (pisaliśmy o tym szczegółowo w artykule Bielsko-Biała jest Najpiękniej Ukwieconym Miastem w Polsce! - foto). W nagrodę dostanie wieżę kwiatową, która pojawi się u nas prawdopodobnie wiosną przyszłego roku. Wydarzenia z cyklu #DumnizBB odbywają się pod honorowym patronatem prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

bb