Bielsko-Biała i powiat bielski nie znalazły się w tzw. strefie czerwonej. Nowy wykaz miast i powiatów z restrykcjami podało dziś Ministerstwo Zdrowia. Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wspólnie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim zapowiedzieli nowe zasady sanitarne w walce z koronawirusem.

Miasto Bielsko-Biała oraz powiat bielski pozostają w tzw. strefie żółtej obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - podało dziś Ministerstwo Zdrowia. Od soboty obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa: działalność gastronomii tylko w godz. 6-21, w transporcie publicznym ma obowiązywać limit 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich, wesela i imprezy okolicznościowe z udziałem do 20 osób. W uroczystościach religijnych może uczestniczyć maks. 1 osoba na 4 mkw.

Wydarzenia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności, a kulturalne tylko do 25 proc. widowni. Zawieszona zostaje działalność siłowni, aquaparków i basenów.

Zgodnie z prezentowaną mapą oraz wykazem tekstowym na stronach Ministerstwa Zdrowia, w tzw. strefie czerwonej znalazł się powiat bielski, ale ten położony w województwie podlaskim (patrz TUTAJ). 

bak