Jedna osoba została przewieziona do szpitala na skutek kolizji samochodu chłodni z... wiaduktem kolejowym przy ul. Nadbrzeżnej w Kozach.

W sobotę, około godz. 11.35 służby ratunkowe zostały powiadomione o nietuzinkowym zdarzeniu drogowym. - Kierujący samochodem marki iveco, jadąc ulicą Nadbrzeżną w kierunku ulicy Krakowskiej, źle ocenił możliwości przejazdu pod wiaduktem kolejowym, na skutek czego zahaczył zabudową pojazdu typu chłodnia o wiadukt i ją ściął. Samochód utknął pod wiaduktem. Kierowca, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, uderzył głową w przednią szybę pojazdu. Został przewieziony do szpitala - powiedział naszemu portalowi sierż. sztab. Marcin Frączek z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Działania trzech zastępów straży pożarnej z JRG1 w Bielsku-Białej oraz OSP Kozy polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz usunięciu fragmentów rozbitej zabudowy pojazdu. Obrażenia kierowcy okazały się niegroźne. Drogówka ukarała mężczyznę mandatem. Utrudnienia w ruchu drogowym trwały ok. 1,5 godz.

Tekst, film i foto: Mirosław Jamro