Nieprzytomna pięcioletnia dziewczynka z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala wskutek potrącenia przez samochód osobowy z przyczepą. Do wypadku doszło dziś na ul. Ligockiej w Mazańcowicach.

Do dramatu doszło ok. godz. 12.45 na wysokości skrzyżowania z ul. Dolina Słońca. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że pięcioletnia dziewczynka przechodziła jezdnię ze strony lewej na prawą względem kierunku jazdy samochodu osobowego marki volkswagen. Do potrącenia doszło na pasie ruchu którym poruszał się volkswagen sharan z przyczepą. Kierowca był trzeźwy - powiedział nam sierż. sztab. Jakub Januła z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Jako pierwszy pięciolatce udzielił pomocy lekarz z miejscowego ośrodka zdrowia. Przybyły na miejsce wypadku zespół ratownictwa medycznego zabrał nieprzytomną dziewczynkę w stanie ogólnym stabilnym do szpitala. Poszkodowana doznała m.in. obrażeń głowy. Do czasu przekazania jej personelowi szpitala nie odzyskała przytomności.

Dużym refleksem wykazał się policjant z drogówki, który błyskawicznie zapobiegł wtargnięciu ojca dziewczynki wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę.

Dziewczynka była w towarzystwie swojej 13-letniej siostry. Obie przekraczały jezdnię, prowadząc rowery. Trzynastolatka nie doznała obrażeń ciała, Na miejscu udzielono jej pomocy psychologicznej. Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację zdarzenia. Dalsze postępowanie w sprawie będzie prowadził wydział do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Tekst i foto: Mirosław Jamro