Około godz. 18.05 na ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej doszło do potrącenia mężczyzny. Pieszy pod wpływem alkoholu przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Brodzińskiego. - Kierujący samochodem osobowym ford focus poruszał się prawym pasem ul. Cieszyńskiej w kierunku Wapienicy, natomiast pieszy przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym, ze strony lewej na prawą względem kierunku ruchu pojazdu - relacjonował mł. asp. Maciej Gibas z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej. Kierowca forda był trzeźwy.

Wskutek zdarzenia pieszy doznał licznych obrażeń ciała, w tym złamania nogi. Został odwieziony do szpitala. Poszkodowanemu zostanie pobrana próbka krwi do analizy. Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Zatrzymano dowód rejestracyjny uszkodzonego auta. Dalsze czynności prowadzić będzie policja. Skutki zdarzenia neutralizował zastęp straży pożarnej z JRG1.

- W tym miesiącu to już kolejne potrącenie pieszego. Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności - podkreślał policjant z drogówki.

Tekst i foto: Mirosław Jamro