Około godz. 17.15 na ul. Krakowskiej w Bestwinie samochód osobowy wpadł do stawu. Zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala 29-letniego kierowcę auta.

Do zdarzenia doszło około kilkuset metrów od przepustu wodnego. Kierujący samochodem osobowym seat poruszał się ul. Krakowską w kierunku Czechowic-Dziedzic. Z nieustalonych przyczyn pojazd zjechał na lewe pobocze, uderzył w drzewo, a następnie wpadł do stawu. Na szczęście, nie było w nim wody. Kierowcy udało się samodzielnie wydostać z rozbitego pojazdu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu wahadłowym ruchem pojazdów i neutralizacji plam płynów eksploatacyjnych. Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację. W szpitalu okazało się, że kierowca seata doznał między innymi złamania żeber i nosa, zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie wydział kryminalny KMP w Bielsku-Białej.

W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 i dwa z OSP Dziedzice. Działania straży pożarnej zakończono o godz. 19.06.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro