Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 wysłano po otrzymaniu zgłoszenia wypadku drogowego na ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej. 82-letnia piesza doznała ciężkich obrażeń ciała. Została odwieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło około o godz. 10.12 na wysokości Bezalinu. -  34-letni mężczyzna kierujący autobusem MZK, jadąc ul. Piastowską w kierunku ronda Hulanka, potrącił  82-letnią kobietę, która przekraczała ulicę na przejściu dla pieszych, ze strony prawej na lewą względem kierunku ruchu pojazdu. Kierowca autobusu był trzeźwy, natomiast poszkodowanej w szpitalu zostanie pobrana krew do analizy - powiedział nam st. sierż. Szymon Kudłacik z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Kierowca autobusu nie był pewien, gdzie doszło do zdarzenia, czy na przejściu, czy tuż obok. Policjanci sporządzili dokumentację. W toku czynności ustalono, że przebieg zdarzenia zarejestrowała m.in. jedna z kamer monitoringu Bezalinu. Mężczyźnie zatrzymano zawodowe prawo jazdy. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie policja.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu wahadłowym ruchem pojazdów i neutralizacji plamy krwi. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro