Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 neutralizowały skutki zderzenia samochodu osobowego z autem dostawczym na skrzyżowaniu ul. Karpackiej z ul. Żywieckie Przedmieście w Bielsku-Białej. Zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala 70-letnią kobietę.

Do zdarzenia doszło około godz. 12.05. - 70-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym mitsubishi lancer, wyjeżdżając z ul. Żywieckie Przedmieście w kierunku ul. Filomatów, uderzyła w samochód dostawczy renault master, a następnie w barierę mostu - powiedział nam asp. Sławomir Marchacz z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Godzinę później w tym samym miejscu, w trakcie obsługi kolizji mitsubishi z renault, z osobowego audi wyciekło paliwo. Na początku kierowca audi chciał uszkodzonym autem pojechać do mechanika, ale ostatecznie zjechał na pobliski parking. Rozlane paliwo zneutralizował zastęp Wojskowej Straży Pożarnej. Zatrzymano dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów.

W szpitalu okazało się, że starsza pani nie doznała obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. - Ta maszyna ma moc - skwitowała. Zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

Tekst i foto: Mirosław Jamro