Około godz. 15.45 w al. Gen. Andersa w Bielsku-Białej doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanego do szpitala. Rowerzyści jechali środkiem drogi pomiędzy pasami ruchu w tym samym kierunku.

Do zdarzenia doszło na wysokości ul. Chłodnej. - Kierujący samochodem osobowym renault zauważył, że pojazdy jadące al. Gen. Andersa w kierunku ul. Partyzantów zatrzymały się ze względu na duże natężenie ruchu i chwilowo nie miały możliwości kontynuowania jazdy. Mężczyzna rozpoczął wykonywanie manewru skrętu w lewo, z al. Gen. Andersa w ul. Chłodną. Gdy samochód był już przodem pojazdu na prawym pasie ruchu al. Gen Andersa w kierunku ul. Partyzantów, w auto uderzył rowerzysta, który poruszał się środkiem drogi pomiędzy pasami ruchu w kierunku ul. Partyzantów i omijał pojazdy stojące przed skrzyżowaniem - powiedział nam st. asp. Sławomir Wojtuszek z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Wskutek zdarzenia rowerzysta się wywrócił. Mężczyznę uskarżajacego się na ból nogi odwieziono do szpitala. Drugiemu z rowerzystów nic się nie stało, ale cudem uniknął wywrotki. Policjanci sporządzili dokumentację zdarzenia. W szpitalu okazało się, że rowerzysta nie doznał obrażeń ciała zazagrażających życiu lub zdrowiu. Mandatem ukarano obu uczestników zdarzenia.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, dwa patrole policji i zespół ratownictwa medycznego. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

Tekst i foto: Mirosław Jamro