Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 oraz patrol policji uczestniczyły w akcji uwalniania gołębia zaplątanego w siatkę na dziewiątym piętrze wieżowca przy ul. Łagodnej w Bielsku-Białej.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie około godz. 15.10. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że na dziewiątym piętrze wieżowca w siatce zabezpieczającej balkon zaplątał się gołąb. Patrol policji ustalił, że w mieszkaniu nikogo nie ma. Gołąb co jakiś czas trzepotał skrzydłami, ale nie mógł się samodzielnie uwolnić. Po rozłożeniu drabiny mechanicznej gołębia uwolnili strażacy.

- Przed południem widziałam, że coś tam się rusza, ale nie widziałam co, ponieważ nie miałam okularów. Mieszkania nikt nie otwierał, dlatego wezwałam pomoc - relacjonowała starsza kobieta. - Bardzo panom dziękuję za pomoc - dodała, nie kryjąc radości.

Gołębiowi podano wodę, a następnie przekazano pod opiekę schroniska dla zwierząt Reksio. - Nasza woda najlepsza - skwitował pół żartem, pół serio ratownik uczestniczący w akcji. Działania służb zakończono o godz. 16.10.

Tekst i foto: Mirosław Jamro